هدر موبایل
1399/04/20 10:53:58
سرویس اجتماعی
فاضلی:

سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونایی/کمبود پرستار و پزشک متخصص ریه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا در حال چرخش از مناطق شلوغ و پر جمعیت به سمت مناطق حاشیه‌ای و پراکنده است، گفت: سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونایی قرار داشته و به لحاظ کادر درمانی متخصص هم با کمبود مواجه است.
سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونایی/کمبود پرستار و پزشک متخصص ریه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا در حال چرخش از مناطق شلوغ و پر جمعیت به سمت مناطق حاشیه‌ای و پراکنده است، گفت: سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونایی قرار داشته و به لحاظ کادر درمانی متخصص هم با کمبود مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100281269697.jpg سیستان,و,بلوچستان,در,وضعیت,هشدار,کرونایی/کمبود,پرستار,و,پزشک,متخصص,ریه Icana

مَلِک فاضلی، در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دلیل قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار در پی گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا در این استان، گفت: در حال حاضر موج دوم کرونا نیامده و آنچه که امروز مشاهده می‌کنیم گردش ویروس بوده که از مناطق شلوغ و مراکز جمعیتی به مناطق حاشیه‌ای، پراکنده و محروم رسیده است. یکی از این مناطق سیستان و بلوچستان است که در ابتدای شیوع کرونا دست نخورده باقی‌مانده و شرایط به نسبت خوبی داشت اما امروز در وضعیت هشدار قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان سراوان و مهرستان در مجلس یازدهم، با اشاره به این که استان سیستان و بلوچستان از امکانات اولیه برای مقابله با کرونا برخوردار است، اظهار کرد: کرونا بیماری ویروسی بوده و نیازمند پیشگیری،درمان و مراقبت بهورزان است. معتقدم اگر بهورزان و سیستم شبکه بهداشت نبودند، مشکلات کرونا در این استان بسیار جدی تر امروز بود اما باید به این نکته هم توجه کنیم که بیماران کرونایی به کادر درمانی فوق تخصصی ریه نیاز دارند که به شدت در آن ضعیف هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، تصریح کرد: امیدوارم با تلاش همکاران و رفع نیازها و کمبودهای اعلام شده به وزارت بهداشت و درمان و همچنین با عنایت خاصی که مقام معظم رهبری به استان سیستان  و بلوچستان دارند، مجموعه وزارت بهداشت و مجلس بتوانند برای دردهای بی‌نهایت عمیق این استان برنامه ریزی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet