هدر موبایل
1399/04/19 12:35:00
سرویس اقتصادی
فتاح در گفت‌وگو با خانه ملت:

بنیاد مسکن 8هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول می سازد

رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون ۸ هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول توسط این بنیاد ساخته شده و ۵ هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.
بنیاد مسکن 8هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول می سازد رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون 8 هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول توسط این بنیاد ساخته شده و 5 هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007108792747806.jpg بنیاد,مسکن,8هزار,خانه,برای,خانواده‌های,دارای,دو,معلول,می,سازد Icana

سید پرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به ایده‌ها و برنامه‌های بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و احداث بانک قرض الحسنه اشاره کرد و گفت: بنیاد آمادگی ساخت هر چه بیشتر مسکن برای مستضعفان را با تمام ظرفیت دارد و می‌تواند نیاز به زمین، وام قرض الحسنه، سیمان و مصالح و... را تامین کند لذا در کنار مجلس و دولت برای تامین مسکن محرومین هستیم.

رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون 8 هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته شده و 5 هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.

اتمام پروژه‌های نیمه تمام با بنیاد مستضعفان

وی به دیگر پیشنهادات و خواسته‌های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و  گفت: اتمام پروژه‌های دولتی که 90 درصد آن پیشرفت فیزیکی داشته است اما دولت نمی‌تواند بودجه 10 درصد باقی مانده را تامین کند توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است براین اساس بنیاد می‌تواند با بودجه خود 10 درصد باقی مانده را تکمیل کند اما اینجا یک مشکل قانونی وجود دارد و آن اینکه دولت مجاز نیست در قبال کمک بنیاد، بخشی از اموال، شرکت‌ها و سهام خود را به بنیاد مستضعفان واگذار کند لذا اگر اصلاح قانونی صورت بگیرد بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولت به اتمام می‌رسد.

به گفته فتاح درصورت موافقت دولت با این پیشنهاد بنیاد مستضعفان، تشخیص و انتخاب پروژه‌ها با مجلس و دولت خواهد بود چراکه وزن مالی هر پروژه متفاوت است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet