هدر موبایل
1399/04/19 09:56:00
سرویس اقتصادی
رضایی‌کوچی خبر داد

یکشنبه هفته آینده؛ زمان تعیین تکلیف طرح ساماندهی بازار مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح این کمیسیون برای مدیریت بازار مسکن تا یکشنبه هفته آینده نهایی و پس از آن برای اعلام وصول تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود تا در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.
یکشنبه هفته آینده؛ زمان تعیین تکلیف طرح ساماندهی بازار مسکن رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح این کمیسیون برای مدیریت بازار مسکن تا یکشنبه هفته آینده نهایی و پس از آن برای اعلام وصول تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود تا در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103772576991.jpg یکشنبه,هفته,آینده؛,زمان,تعیین,تکلیف,طرح,ساماندهی,بازار,مسکن Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست های پی در پی کمیسیون عمران مجلس برای تدوین طرح ساماندهی بازار مسکن، گفت: اعضای این کمیسیون در هفته اخیر چهار جلسه تخصصی را با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، بنیاد مسکن، بانک مسکن، فعالان بخش خصوصی و انبوه سازان برگزار کرد و خوشبختانه مباحث و موضوعات بسیار خوب و کارشناسی در این نشست ها مطرح شد.

تولید انبوه مسکن

تأمین مالی، عرضه مصالح ساختمانی ارزان قیمت و ارائه اراضی رایگان سه مولفه اصلی برای کاهش قیمت مسکن

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی تأمین مالی، عرضه مصالح ساختمانی ارزان قیمت و ارائه اراضی رایگان سه مولفه اصلی برای کاهش قیمت مسکن در کشور است که متأسفانه در چند سال اخیر به این مسائل توجهی چندانی نشده است.

قیمت زمین حدود دو سوم قیمت نهایی مسکن را شامل می شود

وی گفت: در شرایط کنونی قیمت زمین حدود دو سوم قیمت نهایی مسکن را شامل می شود، از این رو ارائه زمین رایگان از سوی دولت می تواند قیمت مسکن را به میزان چشمگیری کاهش خواهد شد.

رضایی کوچی ادامه داد: با توجه به اهمیت سه مولفه تأمین زمین، تأمین منابع مالی و تأمین مصالح ساختمانی، طرح کمیسیون عمران مجلس برای مدیریت بازار مسکن با توجه به این مولفه ها تدوین شده است.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات ارزان قیمت تک رقمی برای دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر یکی از محورهای طرح ساماندهی بازار مسکن است، افزود: قطعا مجلس تمام تلاش خود را برای مدیریت مکانیزم عرضه مصالح جهت اجرای طرح های تولید مسکن انجام می دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: طرح این کمیسیون برای مدیریت بازار مسکن تا یکشنبه هفته آینده نهایی و پس از آن برای اعلام وصول تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود تا در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet