خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/21 13:48:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به رأی دادگاه آمریکایی مطرح کرد

محکومیت ایران به پرداخت غرامت نظامی تلاشی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به محکومیت ایران در دادگاهی برای پرداخت غرامت به دلیل حمله نظامی، گفت: آمریکایی‌ها تلاش دارند ایران را عنصر ناامن منطقه معرفی کنند و در این مسیر به هر تخته پاره‌ای چنگ می‌اندازند.
محکومیت ایران به پرداخت غرامت نظامی تلاشی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به محکومیت ایران در دادگاهی برای پرداخت غرامت به دلیل حمله نظامی، گفت: آمریکایی‌ها تلاش دارند ایران را عنصر ناامن منطقه معرفی کنند و در این مسیر به هر تخته پاره‌ای چنگ می‌اندازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg محکومیت,ایران,به,پرداخت,غرامت,نظامی,تلاشی,برای,تمدید,تحریم‌های,تسلیحاتی Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن محکومیت حکم دادگاه آمریکایی برای پرداخت غرامت 879میلیون دلاری از سوی ایران، گفت: ادعای آمریکایی‌ها به خاطر آسیب نظامیان در انفجار پایگاه نظامی آنها در عربستان سعودی به نام «برج الخُبَر» بوده که با شکایت خانواده قربانیان صورت گرفته و متهمی به نام ایران را در ذهن خود خلق و علیه آن رأی صادر کرده اند.

القاعده مسئولیت انفجار برج الخبر را پذیرفته و از سوی آمریکا تنبیه شده بود

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این نخستین بار نیست که آمریکایی ها به دلایل واهی جمهوری اسلامی را محکوم می کنند، اظهار داشت: آنها بارها در حوادثی مانند انفجار بیروت و حوادثی در سایر نقاط دنیا که علیه نظامیان آمریکا بود ایران را متهم، به پرداخت جریمه نقدی و غرامت محکوممان کرده و هزینه های سیاسی در فضای عمومی دنیا برای کشورمان ایجاد کرده اند.

وی افزود: اتهام اخیر درباره انفجار در عربستان سعودی در حالی صورت گرفته است که به اذعان وزیر دفاع وقت آمریکا در سال 2007، این مرکز از سوی القاعده (به اعتراف خود این سازمان) منفجر شده است و حتی آمریکایی ها، آنها را به خاطر این حمله در افغانستان تنبیه کرده اند.

رحیمی جهان آبادی در ادامه به تشریح دلیل آمریکایی ها برای طرح مجدد این حادثه و رسیدگی به آن با ادعای دست داشتن ایران در این حمله نظامی اشاره کرد و یادآور شد: زمان پایان تحریم های تسلیحاتی ایران طبق برجام فرا رسیده و آمریکایی ها در صدد تمدید آن هستند لذا تلاش دارند ایران را خطر بزرگی برای منطقه معرفثی کرده و اجازه خرید و فروش سلاح به ما ندهند.

فروش سلاح به کشورهایی در منطقه که سرباز ندارند

وی افزود: این شوهای تبلیغاتی و صحنه سازی ها برای فشار به کشور مستقلی به نام ایران است که در خاورمیانه با سلطه آمریکایی ها مقابله کرده و معتقد است کشورهای منطقه خودشان باید امنیت آن را تأمین کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش های آمریکا در حالی صورت می گیرد که خود آنها بزرگ ترین فروشنده سلاح به کشورهایی در منطقه هستند که اصلا دلیلی برای استفاده از آن به دلیل عدم دارا بودن نیروی انسانی و سرباز ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet