هدر موبایل
1399/04/21 11:39:05
سرویس سیاسی
مقتدایی با اشاره به صدور رأی غیرقانونی دادگاه آمریکایی تأکید کرد

ضرورت تشکیل کمیته ویژه با همکاری وزارت خارجه و قوه قضائیه برای مقابله به مثل حقوقی با آمریکا

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است وزارت امور خارجه و قوه قضاییه می‌توانند با همکاری با یکدیگر و با استفاده از ظرفیت های حقوقی بین‌المللی به مقابله به مثل قضایی با ایالات متحده پرداخته و جلوی خسارت به منافع ملی را بگیرند.
ضرورت تشکیل کمیته ویژه با همکاری وزارت خارجه و قوه قضائیه برای مقابله به مثل حقوقی با آمریکا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است وزارت امور خارجه و قوه قضاییه می‌توانند با همکاری با یکدیگر و با استفاده از ظرفیت های حقوقی بین‌المللی به مقابله به مثل قضایی با ایالات متحده پرداخته و جلوی خسارت به منافع ملی را بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807106267941737.jpg ضرورت,تشکیل,کمیته,ویژه,با,همکاری,وزارت,خارجه,و,قوه,قضائیه,برای,مقابله,به,مثل,حقوقی,با,آمریکا Icana

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به صدور رأی غیرقانونی دادگاه آمریکا علیه ایران به بهانه حمله نظامی به پایگاه این کشور در عربستان سعودی، گفت: ایالات متحده آمریکا دائما در ابعاد مختلف به دنبال سوءاستفاده از همه ابزارها برای فشار بر ایران است.

تلاش آمریکا برای سوءاستفاده از ابزار حقوقی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تحریم های اقتصادی، بلوکه کردن اموال، تحریم های تسلیحاتی و انواع حرکت های ایذایی در دستورکار آمریکا در ارتباط با ایران قرار دارد و متحدان منطقه ای و خارج منطقه ای آنها نیز کمک می کنند.

وی افزود: یکی از سوءاستفاده های آمریکا، سوءاستفاده های حقوقی در داخل و خارج این کشور از دادگاه ها است که همواره خلاف موازین حقوقی بین الملل اقدام به برداشت اموال ایران کرده اند در حالی که اقدامات آنها وجهه قانونی ندارد.

مقتدایی در ادامه با بیان اینکه آمریکا خود را صاحب زور و نفوذ می داند، عنوان کرد: پیگیری های حقوقی ایران در خارج از کشور نیز تحت تأثیر همین اعمال نفوذ ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و اغلب بی تأثیر می ماند.

جمهوری اسلامی از ابزارهای حقوقی داخلی و بین‌المللی برای هزینه‌بر کردن اقدامات حقوقی آمریکا استفاده کند

این نماینده مردم از استان اصفهان در مجلس یازدهم در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی باید از ابزارهای حقوقی داخلی و بین المللی برای هزینه بر کردن اقدامات حقوقی آمریکا استفاده کند، بیان داشت: کوتاهی وزارت امور خارجه در این موضوع و همچنین فعالیت هایی که باید در عرصه قوه قضاییه در ادوار گذشته انجام می شد، باعث شده است که امروز نیاز به اقدامات بسیار جدی تری در حوزه حقوق بین الملل داشته و واکنش شدیدتری نسبت به اقدامات آنها نشان دهد.

وی اضافه کرد: در هر صورت گذشت زمان و قدرتمندتر شدن ایران باعث شده تا آمریکا با رفتارهای خلاف عرف و روندهای دیپلماتیک و از سر ناچاری، به منافع ملی ایران ضربه بزند که در وهله اول وزارت امور خارجه باید پاسخ آن را بدهد و در ابعاد لازم از ابزارهای حقوقی قوه قضائیه نیز بهره بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حقوق بین الملل به ایران اجازه اقدام متقابل را می دهد، خاطرنشان کرد: از این رو باید کمیته ویژه ای در این خصوص با همکاری وزارت امور خارجه و قوه قضاییه شکل بگیرد تا با هماهنگی، راه های مقابله به مثل با رفتارهای آمریکایی را به طور جدی پیگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet