خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/21 10:55:20
سرویس اقتصادی
عسکری خبر داد:

بازدید کمیته ویژه کمیسیون کشاورزی از روند ترخیص نهاده وارداتی از بنادر جنوب کشور

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: کمیته‌ای از کمیسیون کشاورزی مجلس در هفته جاری با حضور در بندرامام خمینی(ره) و بندرشهید رجایی به بررسی شرایط ترخیص نهاده‌های دامی وارداتی می‌پردازد.
بازدید کمیته ویژه کمیسیون کشاورزی از روند ترخیص نهاده وارداتی از بنادر جنوب کشور نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: کمیته‌ای از کمیسیون کشاورزی مجلس در هفته جاری با حضور در بندرامام خمینی(ره) و بندرشهید رجایی به بررسی شرایط ترخیص نهاده‌های دامی وارداتی می‌پردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104024147580.jpg بازدید,کمیته,ویژه,کمیسیون,کشاورزی,از,روند,ترخیص,نهاده,وارداتی,از,بنادر,جنوب,کشور Icana

محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بازدید میدانی کمیته ویژه کمیسیون کشاورزی مجلس از بنادر جنوب کشور، گفت:مشکلات واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی فضای ایجاد کرده که تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از آن گله‌مند هستند.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهاده‎‌ها به موقع در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد و شاهد نوسان قیمتی در بازار هستیم، افزود: برخی از دلالان و واسطه‌ها بروز اختلال در بازار نهاده‌ها را تشدید و نظم بازار را بر هم می‌زنند.

این نماینده مرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برورکراسی سنگینی در مسیر واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی ایجاد شده و بانک مرکزی و دستگاه‌های متولی اراده‌ای برای حل این مشکل ندارند، عنوان کرد: گزارش‌های دریافتی نشان می‌دهد که در بندرامام خمینی(ره) و بندرشهید رجایی نهاده‌های مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور وارد اما ترخیص نشده است.

وی با بیان اینکه کمیته‌ای از کمیسیون کشاورزی مجلس در هفته جاری با حضور در بندرامام خمینی(ره) و بندرشهید رجایی به بررسی شرایط ترخیص نهاده‌های دامی وارداتی می‌پردازد، تصریح کرد: اگر در زنجیره تولید دام و طیور وقفه ایجاد شود قطعا با مشکلاتی مواجه می‌شویم هرچند در حال حاضر نیز شاهد برخی معضلات هستیم.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با بازدید میدانی از بنادر جنوب کشور موانع موجود در مسیر واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی شناسایی می‌شود، ادامه داد: با هماهنگی‌هایی صورت گرفته معاونین وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و مسئولینی از بانک مرکزی و گمرک در این بازدید میدانی حاضر می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet