هدر موبایل
1399/04/21 13:10:44
سرویس اقتصادی
حسین زاده تاکید کرد

توسعه سواحل مکران با خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک/دستاوردهای سیاسی و بین‌المللی در راه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک ضمن توسعه سواحل مکران، دستاورد‌های مهم سیاسی و بین‌المللی دیگری همچون تمرکززدایی از پایانه نفتی خارگ -به‌عنوان بزرگترین ترمینال صادرات نفت ایران در خلیج فارس- را به دنبال دارد.
توسعه سواحل مکران با خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک/دستاوردهای سیاسی و بین‌المللی در راه است عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک ضمن توسعه سواحل مکران، دستاورد‌های مهم سیاسی و بین‌المللی دیگری همچون تمرکززدایی از پایانه نفتی خارگ -به‌عنوان بزرگترین ترمینال صادرات نفت ایران در خلیج فارس- را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102741605527.jpg توسعه,سواحل,مکران,با,خط,لوله,انتقال,نفت,گوره-جاسک/دستاوردهای,,سیاسی,و,بین‌المللی,در,راه,است Icana

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اهمیت و دستاوردهای اقتصادی خط لوله انتقال نفت گوره– جاسک که عملیات اجرایی آن به تازگی آغاز شده است، گفت: خط لوله انتقال نفت گوره – جاسک به طول 1200 کیلومتر با بیش از یک میلیارد دلار هزینه به تازگی افتتاح شده است که در مسیر آن 5 تلمه‌خانه وجود دارد و از استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و... میگذرد و در نهایت به جاسک و سواحل مکران منتهی می‌شود.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که در کنار این طرح چندین پالایشگاه و سه پتروشیمی دیده شده است و بخش خصوصی ساخت و تکمیل آن‌ها را بر عهده دارد، اشتغال‌زایی فراوانی نیز در راه است.

ایجاد اشتغال فراوان با خط لوله گوره - جاسک

وی با بیان اینکه این طرح تاکنون افراد بسیاری را مشغول به کار کرده است، اضافه کرد: همچنین پس از افتتاح، روزانه یک میلیون بشکه نفت خام را از میادین غرب کارون به شرق تنگه هرمز منتقل می‌کند.

حسین زاده ادامه داد: اگرچه کشور تحریم است و نمی‌توان از سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل این پروژه عظیم ملی استفاده کرد اما شرکت‌های بسیار خوبی با توان مالی بالا پای کار هستند.

به گفته وی با ساخت و بهره‌برداری خط لوله گوره-جاسک امکان انتقال بخش قابل توجهی از میعانات گازی پارس جنوبی به شرق تنگه هرمز و سواحل مکران فراهم می‌شود.

این نماینده مجلس معتقد است این خط لوله ۴۲ اینچی ضمن توسعه سواحل مکران، دستاورد‌های مهم سیاسی و بین‌المللی دیگری همچون تمرکززدایی از پایانه نفتی خارگ -به‌عنوان بزرگترین ترمینال صادرات نفت ایران در خلیج فارس- را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید: خط لوله انتقال نفت گوره– جاسک چه دستاوردهای اقتصادی دارد؟/از ایجاد اشتغال تا رونق تولید

جلوگیری از خام فروش نفت و گاز و اشتغال‌آفرینی پایدار با خط لوله گوره - جاسک

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: همچنین می‌توان از کاهش فاصله ترانزیتی کشتی‌های نفتکش در مقایسه با بعد مسافت خارگ تا دریای عمان، ساخت و توسعه کانون پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌ها با رویکرد تکمیل زنجیره‌های ارزش و جلوگیری از خام فروش نفت و گاز، اشتغال‌آفرینی پایدار و رونق فضای کسب و کار سازندگان، پیمانکاران و صنعتگران ایرانی با بومی‌سازی ساخت انواع ورق، لوله، پمپ، شیر‌های سرراهی، کالا و تجهیزات از مهمترین دستاورد‌های ساخت یکی از بزرگترین خطوط انتقال نفت منطقه خاورمیانه عنوان کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet