خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/21 12:08:44
سرویس اقتصادی
پارسا خبر داد؛

تمرکز سازمان امور مالیاتی روی 4 هزار پرونده بزرگ فرار مالیاتی/ وصول خوبی از این محل برای جبران کسری بودجه خواهیم داشت

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمرکز این سازمان روی ۴ هزار پرونده مشخص بزرگ در بحث فرار مالیاتی است و امیدواریم بتوانیم در این پرونده‌ها با هرکسی که از چارچوب قانون خارج شده و مالیات حَقه خود را نپرداخته، برخوردهای لازم را داشته باشیم.
تمرکز سازمان امور مالیاتی روی 4 هزار پرونده بزرگ فرار مالیاتی/ وصول خوبی از این محل برای جبران کسری بودجه خواهیم داشت رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمرکز این سازمان روی 4 هزار پرونده مشخص بزرگ در بحث فرار مالیاتی است و امیدواریم بتوانیم در این پرونده‌ها با هرکسی که از چارچوب قانون خارج شده و مالیات حَقه خود را نپرداخته، برخوردهای لازم را داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201911104406216865.jpg تمرکز,سازمان,امور,مالیاتی,روی,4,هزار,پرونده,بزرگ,فرار,مالیاتی/,وصول,خوبی,از,این,محل,برای,جبران,کسری,بودجه,خواهیم,داشت Icana

امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات این سازمان برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: فرار مالیاتی یک کار حرفه‌ای و فنی دقیق است و براین اساس ما سال گذشته دو بخشنامه شفاف برای بررسی تراکنش‌های بانکی که روزنه ورود به مباحث فرار مالیاتی است و دیگری معاملات با شرکت‌های صوری را به کل واحدهای استانی سازمان ابلاغ کردیم.

وی ادامه داد: واحدهای استانی سازمان امور مالیاتی کشور هم به دقت و عالمانه با این دو دستورالعمل اطلاعات را پالایش و در اختیار ما قرار می‌دهند.

پارسا ضمن تاکید براینکه تمرکز سازمان امور مالیاتی کشور بر روی 4 هزار پرونده مشخص بزرگ در بحث فرار مالیاتی است، اظهار کرد: این موضوع دارای مباحث فنی، دقیق و ریز مالیاتی است و امیدواریم بتوانیم در این پرونده‌ها با هرکسی که از چارچوب قانون خارج شده و مالیات حَقه خود را نپرداخته، برخوردهای لازم را داشته باشیم.

ضعف قانونی برای برخورد با فرار مالیاتی نداریم

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اگر کسانی هم هستند که قصد فرار مالیاتی نداشته و مشکل دیگری دارند، که در جایگاه خود این موضوع حل می‌شود.

وی با بیان اینکه کمبود یا ضعف قانونی برای برخورد با فرار مالیاتی در کشور وجود ندارد، افزود: ما به لحاظ قانونی اختیارات لازم را داریم اما موضوع مهم آن است که بتوانیم عالمانه و منصفانه به این مطلب برسیم که چه کسی فرار مالیاتی انجام داده و چه کسی نه، که برای رصد این موضوع در کل کشور سازمان امور مالیاتی باید اطلاعات تمام تراکنش‌ها و معاملات افراد را در اختیار داشته باشد تا از کنار هم گذاشتن آنها نتیجه گیری کند یعنی به نوعی قضاوت حرفه‌ای در حوزه مالیاتی داشته باشد.

پارسا با اشاره به اینکه نمایش، پروپاگاندا، بزرگنمایی و صحبت کردن درباره فرار مالیاتی، حاصلی نخواهد داشت، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور به صورت عالمانه تمام این مسائل را بررسی می‌کند و حتما از محل فرارهای مالیاتی وصول خوبی برای جبران کسری بودجه خواهیم داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet