هدر موبایل
1399/04/22 16:20:05
سرویس اقتصادی
یوسفی خبر داد

تدوین طرح 2 فوریتی برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی/بسته حمایتی از موسسات تخصصی تولید مسکن در راه است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون در حال تدوین بسته قانونی برای حمایت از شرکت ها و موسسات تخصصی تولید انبوه مسکن است تا از این طریق شرکت های مذکور انگیزه لازم را برای ورود به بازار انبوه سازی پیدا کنند.
تدوین طرح 2 فوریتی برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی/بسته حمایتی از موسسات تخصصی تولید مسکن در راه است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون در حال تدوین بسته قانونی برای حمایت از شرکت ها و موسسات تخصصی تولید انبوه مسکن است تا از این طریق شرکت های مذکور انگیزه لازم را برای ورود به بازار انبوه سازی پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107188642640.jpg تدوین,طرح,2,فوریتی,برای,تولید,سالانه,یک,میلیون,واحد,مسکونی/بسته,حمایتی,از,موسسات,تخصصی,تولید,مسکن,در,راه,است Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت استفاده از شرکت های تخصصی در بحث تولید انبوه مسکن، گفت: یکی از این نهادهای موثر و برجسته، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) است که خوشبختانه کارنامه بسیار خوبی در عرصه اجرای پروژه های عمرانی دارد.

مجتبی یوسفی

تدوین بسته قانونی کمیسیون عمران مجلس برای حمایت از شرکت ها و موسسات تخصصی تولید انبوه مسکن

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس در حال تدوین بسته قانونی برای حمایت از شرکت ها و موسسات تخصصی تولید انبوه مسکن است تا از این طریق شرکت های مذکور انگیزه لازم را برای ورود به بازار انبوه سازی پیدا کنند.

یوسفی گفت: بدهی دولت در پروژه های عمرانی به قرارگاه بسیار زیاد است، اما قرارگاه برای رفع مشکلات مردم و کمک آمادگی بالایی دارد، حال موضوعی اخیرا مطرح شده است که بخشی از بدهی دولت به قرارگاه از طریق تهاتر ملکی تسویه شود تا قرارگاه بتواند در عرصه مسکن سازی به خوبی عمل کند.

عقب ماندگی دولت در عرصه تولید مسکن

وی با اشاره به عقب ماندگی دولت در عرصه تولید مسکن، گفت: بر اساس افق 1404، کشور سالانه به تولید یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد اما متأسفانه در دو سال اخیر حدود 300 هزار تا 400 هزار واحد ساخته شده که این میزان نیز تنها توسط بخش خصوصی و سازندگان صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایط کنونی حدود 400 هزار واحد مسکونی در سال ساخته می شود، همچنین قرار است که بنیاد مسکن حدود 200 هزار واحد مسکونی در روستا بسازد، اما باز هم حدود 400 تا 500 هزار واحد برای رسیدن به چشم انداز افق 1404 کمبود وجود دارد.

طرح 2 فوریتی کمیسیون عمران برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی

وی ادامه داد: برای رفع این کمبودها ما به دنبال تدوین طرح دو فوریتی هستیم تا با حمایت از سیستم بانکی جهت ارائه تسهیلات کم سود، ارائه زمین رایگان و حمایت از سازندگان، مسکن انبوه با قیمت بسیار مناسب تولید شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet