هدر موبایل
1399/04/21 11:58:19
سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون آموزش:

عدم برگزاری کنکور سیستم آموزش کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد

نایب رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر ضرورت برگزاری کنکور با رعایت تمامی پروتکل‌ها، تصریح کرد: عدم برگزاری آن یک سال تمامی فعالیت‌های آموزشی کشور را تحت تأثیر قرار می‌‎هد.
عدم برگزاری کنکور سیستم آموزش کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد نایب رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر ضرورت برگزاری کنکور با رعایت تمامی پروتکل‌ها، تصریح کرد: عدم برگزاری آن یک سال تمامی فعالیت‌های آموزشی کشور را تحت تأثیر قرار می‌‎هد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109283242827.jpg عدم,برگزاری,کنکور,سیستم,آموزش,کشور,را,تحت,الشعاع,قرار,می‌دهد Icana

محمد وحیدی در گفتوگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست هفته گذشته کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با وزیر علوم، تصریح کرد: در این نشست درباره برگزاری کنکور بحث و بررسی و بر رعایت تمامی پروتکل‌ها برای برگزاری کنکور تأکید شد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه طی همین یکی دو هفته گذشته، دانش آموزان پایه دوازدهم و سیزدهم آموزش و پرورش برای امتحانات نهایی به شعب آزمون رفته و بدون هیچ مشکلی امتحانات نهایی برگزار شد، گفت: بر اساس گزارشات، در این آزمون‌ها روزی یک میلیون دانش آموز و کادر آموزشی در جلسات امتحان حاضر شدند و آزمون برگزار شد.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر مشکلی وجود داشت باید برای این دانش آموزان نیز راهکار دیگری در نظر گرفته می‎شد ولی آن‌ها امتحانات خود را برگزار کرده و آماده کنکور شدند؛ لذا امروز نباید حق این داوطبان را برای شرکت در کنکور سلب کرد.

وحیدی با بیان اینکه چنانچه کنکور برگزار نشود، دانشگاه‌ها یک سال با عقب ماندگی مواجه می‌شوند، ادامه داد: افزون بر این، تمامی آزمون‌های کشور با برگزار نشدن کنکور تحت الشعاع کنکور قرار می‌گیرد. درشرایطی که  می‌توان با رعایت فاصله‌ها و افزایش تعداد شعب کنکور را برگزار کرد چرا نباید این اقدام را انجام داد.

 نایب رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: البته حرف اول و آخر را در رابطه با برگزاری کنکور ستاد ملی مقابله با کرونا می‌زند و هر تصمیمی این ستاد اتخاذ کند، همگان باید تمکین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet