هدر موبایل
1388/08/12 10:22:00
سرویس صحن

مخالفت مجلس با تشکیل صندوق هدفمند سازی یارانه‌ها

**مجلس شورای اسلامی با ایجاد صندوقی برای واریز منابع حاصل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مخالفت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در حین بررسی جزئیات لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها، هادی قوامی نماینده اسفراین پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت در مورد ماده 13 لایحه را مطرح کرد که این پیشنهاد،‌اخطار قانون اساسی جمشید انصاری نماینده زنجان را در پی داشت.

دولت در لایحه مزبور تشکیل صندوق هدفمندسازی یارانه‌ها را پیش‌بینی کرده بود که صندوقی دارای شخصیت حقوقی مستقل و به صورت موسسه عمومی غیردولتی اداره می‌شود و دستگاه‌های اجرایی مکلف می‌شدند تمامی منابع حاصل از اصلاح قیمت‌های مشمول قانون هدفمندساری یارانه‌ها را به حساب این صندوق واریز کنند.

جمشید انصاری با استناد به اصل 53 قانون اساسی اظهار داشت: براساس این اصل کلیه دریافت‌های دولت باید در حساب‌های خزانه‌داری متمرکز می‌شود لذا ایجاد صندوقی خارج از خزانه دولت با این اصل قانون اساسی مغایرت دارد.

علی‌لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با وارد دانستن این اخطار از نمایندگان خواست تا رای شان را درخصوص اخطار اصل 53 قانون اساسی اعلام کنند که نمایندگان مجلس نیز با 174 رای موافق و 19 رای مخالف  این اخطار را وارد دانستند لذا پیشنهاد هادی قوامی در خصوص بازگشت به لایحه دولت در مورد ماده 13 مطرح نشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet