هدر موبایل
1399/04/22 08:23:00
سرویس اقتصادی
اوسطی:

اعتبارات اجرای سیستم‌های نوین آبیاری محدود است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: بررسی‌های میدانی از اجرای طرح‌های آبیاری نوین در استان کردستان و سایر استان‌های کشور نشان می‌دهد که اعتبارات محدود است و مشکلاتی در این زمینه داریم.
اعتبارات اجرای سیستم‌های نوین آبیاری محدود است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: بررسی‌های میدانی از اجرای طرح‌های آبیاری نوین در استان کردستان و سایر استان‌های کشور نشان می‌دهد که اعتبارات محدود است و مشکلاتی در این زمینه داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102152572849.jpg اعتبارات,اجرای,سیستم‌های,نوین,آبیاری,محدود,است Icana

پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص  تامین اعتبار اجرای طرح‌های نوین آبیاری در سطح کشور، گفت: در زمینه تامین اعتبار، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری علی رغم تنوع روش‌های مورد حمایت مشکلاتی وجود دارد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی‌های میدانی از اجرای طرح‌های آبیاری نوین در استان کردستان و سایر استان‌های کشور نشان می‌دهد که اعتبارات محدود است و مشکلاتی در این زمینه داریم، تصریح کرد: در کنار توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در برخی از اراضی که تا کنون توسعه و تجهیز نشده‌اند موضوع اصلاح سیستم‌های آبیاری فرسوده قدیمی وجود دارد.

آبیاری قطره ای

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بسیاری از استان‌ها سیستم کلاسیک ثابت کارایی لازم را ندارند و دولت باید با تزریق اعتبارات سیستم‌های جدید را جایگزین کند تا به بهره‌وری لازم دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیستم‌های نوین آبیاری در افزایش سطح زیر کشت تاثیر بسیار زیادی دارد، عنوان کرد: اجرای شیوه‌های قدیمی آبیاری عملکرد در واحد سطح را بسیار کاهش می‌دهد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در برخی از استان‌ها موجب افزایش عملکرد بیش از 90درصدی شده است، افزود: توسعه سیستم‌های نوین آبیاری باید با جدیت در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و مسئولین ذی‌ربط قراربگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet