خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/21 16:03:29
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به گزارش نیویورک تایمز:

جمهوری اسلامی پیگیر بررسی حادثه نطنز از زوایای مختلف فنی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه خرابکاری در نطنز بعید نیست که توسط عوامل اسرائیل انجام گرفته باشد، گفت: جمهوری اسلامی از حیث فنی زوایای مختلف این حادثه را بررسی می‌کند و عنداللزوم اقدامات حقوقی و سیاسی لازم را هم انجام می‌دهد.
جمهوری اسلامی پیگیر بررسی حادثه نطنز از زوایای مختلف فنی است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه خرابکاری در نطنز بعید نیست که توسط عوامل اسرائیل انجام گرفته باشد، گفت: جمهوری اسلامی از حیث فنی زوایای مختلف این حادثه را بررسی می‌کند و عنداللزوم اقدامات حقوقی و سیاسی لازم را هم انجام می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007106555861092.jpg جمهوری,اسلامی,پیگیر,بررسی,حادثه,نطنز,از,زوایای,مختلف,فنی,است Icana

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به گزارش نیویورک تایمز مبنی بر اینکه «انفجار در تاسیسات نطنز برنامه اسرائیل با اطلاع آمریکا بوده است»، گفت: تجربه ثابت کرده است که آمریکا و اسرائیل در طول تاریخ و قریب به اتفاق در خرابکاری‌های مستقیم و غیرمسقیم دست داشته‌اند چرا که کینه آنها با ملت ایران به دلیل عدالت خواهی ایران و ایرانی یک کینه و دشمنی ماهوی است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: توانمندی و تکنولوژی هسته‌ای یکی از مولفه های مهم قدرت جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین شکی نیست که آنها حساسیت و توطئه مستمر خواهند داشت و برای رسیدن به هدفشان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل به ویژه در منطقه خاورمیانه مقهور تدابیر و اقدامات مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران شدند، گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی در چهار دهه گذشته به طور مستمر تضعیف شده است و با سرعت رو به اضمحلال می‌رود لذا به هر نحوی که بتواند آسیب می‌زند بنابراین اصلا بعید نیست این خرابکاری  توسط عوامل اسرائیل انجام گرفته باشد.

عباس زاده مشکینی یادآور شد: رژیم صهیونیستی به عنوان یک پدیده نامشروع در کنجی قرار گرفته است که به ناچار هر از گاهی چنگی به سوی دیگران می‌اندازد البته جمهوری اسلامی ایران از حیث فنی زوایای مختلف این حادثه را بررسی می‌کند تا نقاط کور و زمینه‌های آسیب پذیری را شناسایی نموده و رفع اشکال نماید و عنداللزوم اقدامات حقوقی و سیاسی لازم هم انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: آنها باز هم مثل همیشه در محاسبات خود خطا کردند. تکنولوژی هسته‌ای از حیث نرم افزاری و سخت افزاری در کشور ما بومی شده است لذا جای نگرانی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل همیشه دنبال کوچک نمایی توانمندی‌های ملت ایران بوده اند لذا در این فقره هم رفتار و موضع متفاوتی از آنها انتظار نمی رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet