هدر موبایل
1399/04/22 19:59:00
سرویس اقتصادی
دلخوش:

منابع آبی پشت سدها نیاز کشاورزان گیلانی را تامین می‌کند

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: منابع آبی پشت سدها در گیلان و منجیل نیاز کشاورزان استان را تامین می‌کند اما به دلیل ضعف در زمینه سیستم‌های کنال کشی نیمی از این نیاز توسط منابع آبی پشت سدها برطرف می‌شود.
منابع آبی پشت سدها نیاز کشاورزان گیلانی را تامین می‌کند نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: منابع آبی پشت سدها در گیلان و منجیل نیاز کشاورزان استان را تامین می‌کند اما به دلیل ضعف در زمینه سیستم‌های کنال کشی نیمی از این نیاز توسط منابع آبی پشت سدها برطرف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107341916505.jpg منابع,آبی,پشت,سدها,نیاز,کشاورزان,گیلانی,را,تامین,می‌کند Icana

سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بحران آبی کشاورزان استان گیلان، گفت: کشاورزان استان گیلان در حال حاضر و فصل فعلی با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کنند و مشکلات جدی در این زمینه دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید با انجام برخی از اقدامات مشکل تامین آب کشاورزان را برطرف کند، عنوان کرد: با ایجاد شیب منفی تالاب‌ها به سمت مزارع، ساماندهی رودخانه‌ها نهرها و کنال‌های با استفاده از بیل مکانیکی و در شرایط بسیار حساس با بازکردن درب چاه‌های آب شرب می‌توان با بحران موجود در زمینه آب کشاورزی مقابله کرد.

دلخوش با اشاره به اینکه باید از منابع آبی موجود در پشت سدها به درستی استفاده شود، افزود: منابع آبی پشت سدها در گیلان و منجیل نیاز کشاورزان استان را تامین می‌کند اما به دلیل ضعف در زمینه سیستم‌های کنال کشی نیمی از این نیاز توسط منابع آبی پشت سدها برطرف می‌شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از کشاورزان به صورت جدی حمایت کنیم، عنوان کرد: باید دسترسی کشاورزان به نهاده‌های مورد نیاز و آب آسان‌تر شود تا هزینه تولید کاهش پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet