خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/22 20:59:00
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد، گفت: دولت با راه اندازی بورس مسکن به دنبال بهبود وضعیت این بازار است، اما به نظر می رسد که این اقدام تشدید گرانی در بازار را به دنبال دارد.
راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد، گفت: دولت با راه اندازی بورس مسکن به دنبال بهبود وضعیت این بازار است، اما به نظر می رسد که این اقدام تشدید گرانی در بازار را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/66553.jpg راه,اندازی,بورس,مسکن,موجب,افزایش,قیمت,در,بازار,خواهد,شد Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به هشدار انبوه سازان درباره تبعات راه اندازی بورس مسکن، گفت: در شرایط کنونی باید سیاست ها و برنامه هایی اجرایی شود که به ثبات سازی بازار مسکن بیانجامد، نه اینکه اقداماتی صورت گیرد که موجبات بروز تنش در بازار را فراهم کند.

محمدرضا رضایی کوچی

راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد، افزود: دولت با راه اندازی بورس مسکن به دنبال بهبود وضعیت این بازار است، اما به نظر می رسد که این اقدام تشدید گرانی در بازار را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در هر صورت سرمایه گذاران در بازار بورس به دنبال کسب سود هستند، این رویکرد در بازاری مانند بازار سرمایه، مسکن را به سمت تلامط هدایت می کند، هدف اصلی دولت از عرضه مسکن در سرمایه، جذب سرمایه های کلان برای اجرای پروژه های ساخت و ساز است، اما این نگرانی وجود دارد که در کنار جذب سرمایه، مسکن گران شود.

رضایی کوچی افزود: در سال های اخیر اقداماتی همچون عرضه محصول فولاد به بازار سرمایه صورت گرفت، این اقدام نه تنها موجب ساماندهی قمیتها در این حوزه نشد، بلکه افزایش قیمت فولاد را در پی داشت.

من به شخصه با راه اندازی بورس مسکن مخالف هستم

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: من به شخصه با راه اندازی بورس مسکن مخالف هستم زیرا این رویکرد تلاطم آفرین است، بنابر این دولت باید راه کارهای دیگر را برای تأمین مالی بخش ساخت و ساز مسکن اجرایی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet