هدر موبایل
1399/04/23 07:01:00
سرویس اقتصادی
رحیمی جهان‌آبادی:

حدود 230 میلیارد تومان از مطالبات زعفران‌کاران پرداخت نشده است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس گفت: حدود ۲۳۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان زعفران کار که محصول خود را در قالب خرید حمایتی عرضه کرده‌اند به آنها پرداخت نشده است.
حدود 230 میلیارد تومان از مطالبات زعفران‌کاران پرداخت نشده است نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس گفت: حدود 230 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان زعفران کار که محصول خود را در قالب خرید حمایتی عرضه کرده‌اند به آنها پرداخت نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/51840.jpg حدود,230,میلیارد,تومان,از,مطالبات,زعفران‌کاران,پرداخت,نشده,است Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان زعفران کار، گفت: سال گذشته با پیگیری‌های که برای کنترل قیمت زعفران صورت گرفت دولت طرحی را در زمینه خرید توافقی زعفران ارائه کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان خراسان رضوی به عنوان اصلی‌ترین کانون تولید زعفران محصول کشاورزان خریداری شده اما تا کنون بخشی از مطالبات کشاورزان پرداخت نشده است، ادامه داد: حدود 230 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان زعفران کار به آنها پرداخت نشده است.

جلیل رحیمی جهان آبادی

 

وی با تاکید بر اینکه مطالبات کشاورزان زعفران کار به صورت محدود و قطره‌چکانی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: عدم پرداخت مطالبات زغفران کار آسیب زیادی را به آنها وارد کرده است زیرا بخش عمده‌ای از درآمد زعفران کارن از طریق فروش محصول حاصل می‌شود.

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه نمایندگان در راستای پیگیری مطالبات کشاورزان زغفران‌کار مراجعات بسیار زیادی به سازمان تعاون روستایی، وزارت جهاد کشاورزی داشته‌اند،، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در خصوص عدم مطالبات کشاورزان زعفران کار اعلام می‌کنند که بانک‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه در ایران بیش از 300 تن زعفران برداشت می‌شود دولت باید برنامه مشخص و مدونی در زمینه کشت، خرید و صادرات این محصول داشته باشد، اضافه کرد: باتوجه به نرخ دلار صادرات زعفران می‌تواند درآمد فراوانی را برای کشاورزان و دولت به همراه داشته باشد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: به دلیل بی‌برنامگی در وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و عدم همکاری بانک‌ها مشکلات بسیار زیادی در زمینه فروش زعفران به وجود آمده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet