هدر موبایل
1399/04/23 09:31:00
سرویس اقتصادی
عسکری:

میزان ذخیره محصولات استراتژیک به شش ماه افزایش یافته است/صادرات گندم نیاز به بررسی دارد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی باید محصولات استراتژیک به میزان مصرف شش ماه در سال ذخیره شود این میزان در گذشته سه ماه بود.
میزان ذخیره محصولات استراتژیک به شش ماه افزایش یافته است/صادرات گندم نیاز به بررسی دارد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی باید محصولات استراتژیک به میزان مصرف شش ماه در سال ذخیره شود این میزان در گذشته سه ماه بود. https://cdn.icana.ir/d/019/46331.jpg میزان,ذخیره,محصولات,استراتژیک,به,شش,ماه,افزایش,یافته,است/صادرات,گندم,نیاز,به,بررسی,دارد Icana

محمد جواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص امکان صادرات مازاد محصول گندم برداشت شده، گفت: اگر گندم برداشتی و خرید شده توسط دولت در قالب خرید تضمینی مازاد نیاز مصرف داخلی باشد صادرات آن از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

نماینده مردم داراب وزرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با شاره به اینکه اولویت اول دولت باید تامین نیاز داخلی به گندم باشد، ادامه داد: باید محصولات استراتژیک به میزان مصرف شش ماه در سال ذخیره شود این میزان در گذشته سه ماه بود.

محمدجواد عسکری

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مدت زمان شش ماه می‌توان میزان مازاد گندم خریداری شده توسط دولت را محاسبه و صادر کرد، عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری به واسطه بارش مناسب باران میزان گندم برداشتی مطلوب بوده است.

عسکری با اشاره به اینکه در بسیاری از نقاط کشور برداشت گندم آغاز نشده است، ادامه داد: نیاز کشور در شرایط فعلی به گندم به عنوان یک محصول استراتژیک حدود 12 میلیوون تن است که حدود دو میلیون تن آن در صنایع غذایی مصرف می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در زمینه میزان خرید تضمینی گندم و صادرات احتمالی آن باید دقت لازم صورت بگیرد تا مردم دچار مشکل نشوند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet