هدر موبایل
1399/04/22 16:26:54
سرویس اجتماعی
بابایی کارنامی مطرح کرد

ایجاد پارلمان کارگری در فضای مجازی مهمترین برنامه فراکسیون کارگری مجلس

رییس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم، از ایجاد پارلمان کارگری در فضای مجازی به عنوان مهمترین برنامه این فراکسیون یاد کرد که با هدف ایجاد بستری برای گردهمایی تشکل‌های کارگری پیگیری خواهد شد.
ایجاد پارلمان کارگری در فضای مجازی مهمترین برنامه فراکسیون کارگری مجلس رییس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم، از ایجاد پارلمان کارگری در فضای مجازی به عنوان مهمترین برنامه این فراکسیون یاد کرد که با هدف ایجاد بستری برای گردهمایی تشکل‌های کارگری پیگیری خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109435608797.jpg ایجاد,پارلمان,کارگری,در,فضای,مجازی,مهمترین,برنامه,فراکسیون,کارگری,مجلس Icana

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان برنامه‌های خود برای اداره فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، گفت: موضوعاتی که در فراکسیون کارگری مورد بررسی قرار می‌گیرد باید بر اساس قوانین مرتبط با حقوق جامعه کارگری و مطالبات این قشر و متناسب با ضرورت‌ها و نیازهایی که دارند، احصا و اولویت‌بندی شود و انتظاراتی که از دولت در این حوزه وجود دارد نیز مشخص شود.

چرا تشکل‌های کارگری از اختیارات لازم برخوردار نیستند؟

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری ادامه داد: یکی از مشکلاتی که امروز جامعه کارگری با آن مواجه هستند، این است که به ظرفیت تشکل‌های قانونی بها داده نمی‌شود و از اختیارات لازم برخوردار نیستند. بنابراین لازم است در گام نخست آنها را در  جایگاه درخوری که باید داشته باشند، قرار دهیم.   

وی تصریح کرد: تعامل فراکسیون کارگری با کمیسیون‌های تخصصی موثر در مجلس و دولت برای  تحقق مطالبات جامعه کارگری همچون اقتصاد، عمران و برنامه، بودجه و محاسبات از دیگر برنامه‌های این فراکسیون خواهد بود.

اولویت‌های فراکسیون کارگری برای پیگیری مطالبات این قشر

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: بی‌تردید ارتقا وضعیت معیشتی، بیمه، تامین رفاه و امنیت شغلی کارگران از مهمترین برنامه‌هایی است که از طریق ارائه طرح در مجلس یا لوایحی در دولت دنبال خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: تشکیل پارلمان کارگری در فضای مجازی مهمترین برنامه این فراکسیون است که آن را با ارائه طرحی جهت تبدیل به قانون پیگیری کرده و برای آن اساسنامه تعریف خواهیم کرد.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، در بیان هدف از ایجاد پارلمان کارگری در فضای مجازی، تاکید کرد: پارلمان کارگری در فضای مجازی با هدف ایجاد بستری برای گردهمایی تشکل‌های کارگری ایجاد می‌شود تا آنها بجای اینکه در خیابان مطالبات خود را مطرح کنند، در جلسات رسمی‌تری بیان کرده و فرصتی فراهم شود تا بتوانیم در جریان نیازهای جامعه کارگری قرار گیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet