خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/23 20:59:00
سرویس سیاسی
جوکار:

تنش‌زایی برای کسب دلارهای نفتی، دلیل حضور نظامیان آمریکا در خلیج فارس است

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعتقاد دارد حضور آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس صرفا در راستای تنش‌زایی و جمع کردن دلارهای نفتی است.
تنش‌زایی برای کسب دلارهای نفتی، دلیل حضور نظامیان آمریکا در خلیج فارس است رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعتقاد دارد حضور آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس صرفا در راستای تنش‌زایی و جمع کردن دلارهای نفتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43090.jpg تنش‌زایی,برای,کسب,دلارهای,نفتی،,دلیل,حضور,نظامیان,آمریکا,در,خلیج,فارس,است Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا نسبت به تامین امنیت خلیج فارس و ممانعت از اقدامات تهاجمی ایران، گفت: آمریکایی ها به خوبی می دانند که حضورشان در منطقه صرفا در راستای ایجاد ناامنی و بی ثباتی است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ایالات متحده با تنش‌زایی در منطقه زمینه کسب درآمدش را فراهم کرده است؛ به عنوان مثال مشاهده می شود که دلارهای نفتی برخی کشورهای عربی برای خرید تجهیزات نظامی آمریکایی صرف می شود و این کشور امروزه بزرگترین صادرکننده سلاح محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مقامات کاخ سفید باید اعلام کنند چه دلیل منطقی برای حضورشان در هزاران کیلومتر دورتر از آب های سرزمینی‌شان دارند، ادامه داد: به خوبی می توان دریافت که یکی از اهداف حضور نظامی در منطقه، پشتیبانی اطلاعاتی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی دست پرورده خودشان است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین اظهارنظرهایی همچون صحبت های وزیر دفاع آمریکا نسبت به کشورمان بیانگر فرافکنی و فریب افکار عمومی دنیا است تا حضورشان را توجیه کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی بدون اشاره به حضور غیرقانونی و تحرکات نظامی واشنگتن در آب‌های خلیج فارس ، مدعی نقش داشتن این کشور در تامین امنیت آبراه‌ها و ممانعت از اقدامات تهاجمی ایران و چند کشور دیگر شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet