خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/29 13:36:18
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به موضع برجامی وزارت خارجه انگلیس:

اروپایی‌ها برای حفظ توافقنامه چه اقدامی کردند که امروزه طلبکار هستند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد متاسفانه کشورهای حاضر در برجام از جمله انگلیس هیچ وقت به تعهدات بین المللی خودشان در برجام عمل نکردند.
اروپایی‌ها برای حفظ توافقنامه چه اقدامی کردند که امروزه طلبکار هستند عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد متاسفانه کشورهای حاضر در برجام از جمله انگلیس هیچ وقت به تعهدات بین المللی خودشان در برجام عمل نکردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg اروپایی‌ها,برای,حفظ,توافقنامه,چه,اقدامی,کردند,که,امروزه,طلبکار,هستند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه انگلیس مبنی بر اینکه با عدم پایبندی ایران برجام در خطر است، گفت: زمانی که ترامپ به طور یکجانبه از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد، کشورهای اروپایی چه اقدامی در راستای حمایت از برجام انجام دادند که اکنون مواضع ضدایرانی اتخاذ می کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: متاسفانه کشورهای حاضر در برجام از جمله انگلیس هیچ وقت به تعهدات بین المللی خودشان در برجام عمل نکردند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اروپایی ها گفتند کانال مالی مستقل موسوم به اینستکس را راه اندازی می کنند اما امروزه خبری از این وعده آنها نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه موضع وزارت خارجه انگلیس نسبت به برجام و کشورمان نشان می دهد اروپایی ها و آمریکایی ها در رابطه با توافقنامه تقسیم کار کرده اند، تصریح کرد: بر این اساس اروپایی ها چهره طلبکار به خودشان می گیرند و بر خلاف واقعیت ها صحبت می کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه متن ضعیف برجام موجب شده زمینه سوء استفاده اروپایی ها از این توافقنامه ایجاد شود و بدون انجام تعهداتشان، منفعت هم ببرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به نامه محمد جواد ظریف به جوزپ بورل مدعی شد، انگلیس به برجام پایبند می‌ماند اما این توافق با عدم پایبندی سیستماتیک ایران در خطر قرار گرفته است.

وی در ادامه ادعا کرد: اگر ایران می‌خواهد از برجام منفعت ببرد، باید با فرایند حل اختلاف ارائه شده توسط سه کشور اروپا تعاملی سازنده داشته باشد و تعهدات خود ذیل این توافق را اجرا کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet