خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/23 11:31:15
سرویس سیاسی
مالکی:

ضرورت توجه به ظرفیت‌های جغرافیایی در برقراری روابط راهبردی بلندمدت با کشورها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وقتی قرار است معاهده کاری دوجانبه طولانی مدت با کشورها منعقد شود، باید زمینه بهره مندی از ظرفیت های مختلف کشور استفاده شود تا شاهد توسعه همه جانبه در کشور باشیم.
ضرورت توجه به ظرفیت‌های جغرافیایی در برقراری روابط راهبردی بلندمدت با کشورها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وقتی قرار است معاهده کاری دوجانبه طولانی مدت با کشورها منعقد شود، باید زمینه بهره مندی از ظرفیت های مختلف کشور استفاده شود تا شاهد توسعه همه جانبه در کشور باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100653347055.jpg ضرورت,توجه,به,ظرفیت‌های,جغرافیایی,در,برقراری,روابط,راهبردی,بلندمدت,با,کشورها Icana

فدا حسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهمیت دادن به برخی مولفه ها در برقراری روابط دوجانبه طولانی مدت با کشورهای همسایه و منطقه، گفت: با توجه به اینکه در گذشته شاهد انعقاد توافقنامه های خوب با برخی کشورها نبوده ایم، امروزه حساسیت های زیادی در این عرصه وجود دارد که باید برای تامین منافع ملی مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه ظرفیت هایی همچون بندر چابهار در ایران اسلامی وجود دارد که به تنهایی می تواند برای همکاری با برخی کشورها جذاب باشد؛  به عنوان مثال چینی ها علاقه زیادی برای استفاده از این ظرفیت را دارند زیرا دسترسی آنها به دریای آزاد نزدیک تر می شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی داشتن روابط راهبردی بلندمدت میان کشورها امری قابل تامل است، ادامه داد: بنابراین وقتی قرار است معاهده کاری دوجانبه طولانی مدت با کشورها منعقد شود، باید زمینه بهره مندی از ظرفیت های مختلف کشور استفاده شود تا شاهد توسعه همه جانبه در کشور باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان شفافیت در انعقاد قراردادهای راهبردی می تواند از بروز هر نوع شائبه جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: همچنین چنین قراردادهایی باید در مجلس و توسط منتخبان ملت بررسی شود تا مشکلی در آینده برای کشور پیش نیاید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet