خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/22 18:45:09
سرویس اقتصادی
طغیانی تشریح کرد:

بررسی راهکارهای تهاتر بدهی های دولت به قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در جلسه کمیسیون اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد، گفت: اگر دولت بدهی خود را به قرارگاه پرداخت کند، این مجموعه می‌تواند حجم بالایی از فعالیت‌های عمرانی را در کشور به جریان بیندازد.
بررسی راهکارهای تهاتر بدهی های دولت به قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در جلسه کمیسیون اقتصادی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد، گفت: اگر دولت بدهی خود را به قرارگاه پرداخت کند، این مجموعه می‌تواند حجم بالایی از فعالیت‌های عمرانی را در کشور به جریان بیندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109153161479.jpg بررسی,راهکارهای,تهاتر,بدهی,های,دولت,به,قرارگاه,خاتم‌الانبیاء(ص),در,جلسه,کمیسیون,اقتصادی Icana

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (یکشنبه 22 تیرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به حضور سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اشاره کرد و گفت: سردار محمد در این نشست گزارشی از فعالیت‌های قرارگاه در حوزه‌های اقتصادی و عمرانی کشور و مسائل و مشکلات‌شان ارائه کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد، افزود: اگر دولت بدهی خود را به قرارگاه پرداخت کند، این مجموعه می‌تواند حجم بالایی از فعالیت‌های عمرانی را در کشور به جریان بیندازد که به این منظور مقرر شد؛ تهاتر مطالبات قرارگاه از دولت با واگذاری اموال و دارایی‌ها انجام شود یا اینکه به جای پرداخت بدهی‌های مالیاتی این نهاد به دولت، بخشی از مطالبات قرارگاه از این طریق تهاتر شود.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) باید در پروژه‌ها تضامینی ارائه دهد که این اقدام سبب قفل شدن حدود ۵درصد از منابع این مجموعه می‌شود، ادامه داد: مقرر شد؛ راه حلی اندیشیده شود تا مقام دولتی تضامین لازم را ارائه دهند تا ۵ درصد منابع در پروژه قفل نشود و بتوان از این منبع استفاده کرد.

طغیانی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) 20صندوق پروژه دارد، مطرح کرد: این صندوق پروژه‌ها می‌توانند وارد بورس شوند و از طریق عرضه اولیه و پذیره‌نویسی تامین مالی شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین از ایفای نقش پررنگ‌تر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در جهت محرومیت‌زدایی در اقصی نقاط کشور خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet