هدر موبایل
1399/04/23 21:43:00
سرویس اقتصادی
کوچکی‌نژاد مطرح کرد

ارز یارانه‌ای کالاهای اساسی از جای دیگری سر درآورد / دولت باید نحوه تخصیص را تغییر دهد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت براساس قانون بودجه امسال باید نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای را به کالاهای اساسی تغییر می‌داد اما اقدامی در این مورد انجام نداد و ارز یارانه‌ای سر از جای دیگری درآورد.
ارز یارانه‌ای کالاهای اساسی از جای دیگری سر درآورد / دولت باید نحوه تخصیص را تغییر دهد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت براساس قانون بودجه امسال باید نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای را به کالاهای اساسی تغییر می‌داد اما اقدامی در این مورد انجام نداد و ارز یارانه‌ای سر از جای دیگری درآورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104292670814.jpg ارز,یارانه‌ای,کالاهای,اساسی,از,جای,دیگری,سر,درآورد,/,دولت,باید,نحوه,تخصیص,را,تغییر,دهد Icana

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از فاصله عمیق میان میزان حقوق کارگری و خط فقر در جامعه گفت: برخی مسئولان دولتی متوجه نیستند که مردم برای تامین معیشت خود تحت فشار هستند، اکنون حتی حقوق 4 میلیونی هم کفاف یک زندگی را نمی‌دهد مخصوصا اگر شخص مستاجر باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: مجلس در دور قبل روی نحوه تخصیص 14 میلیارد دلار ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی با دولت بحث داشت زیرا با وجود ادعای مسئولان درباره اختصاص این رقم به کالاهای اساسی اما اقلام مورد نیاز مانند برنج، روغن، گوشت و ... با نرخ آزاد در اختیار مردم قرار می‌گرفت و متاسفانه دولت توجهی به این موضوع نکرد.

همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم وارد عمل شوند

وی تصریح کرد: دولت براساس قانون بودجه امسال باید نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای را به کالاهای اساسی تغییر می‌داد اما اقدامی در این مورد انجام نداد، در حقیقت ارز یارانه‌ای سر از جای دیگری درآورد و حتی کالاها با ارز آزاد در اختیار مردم قرار گرفت.

کوچکی‌نژاد با تاکید براینکه باید همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم وارد عمل شوند، اظهار کرد: نمی‌توان اینگونه کشور را اداره کرد، معتقدم مجلس به حاشیه رفته و باید با ورود به بطن ماجرا از دولت بخواهد تا مشکلات مردم را حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet