هدر موبایل
1399/04/23 11:10:08
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش:

رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با بیان اینکه متأسفانه طرح آمایش در حوزه آموزش عالی اجرایی نشده است، گفت: یکی از برنامه‌هایی که در کمیسیون آموزش پیگیری خواهیم کرد این است که رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد.
رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با بیان اینکه متأسفانه طرح آمایش در حوزه آموزش عالی اجرایی نشده است، گفت: یکی از برنامه‌هایی که در کمیسیون آموزش پیگیری خواهیم کرد این است که رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108243807033.jpg رشته‌های,دانشگاهی,باید,متناسب,با,ظرفیت,هر,منطقه,باشد Icana

حسین امامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر رعایت و توجه به طرح آمایش در ایجاد و توسعه دانشگاه‌ها و کدرشته‌‎های دانشگاهی، اظهار کرد: توسعه رشته‌های دانشگاهی باید مبتنی بر ظرفیت‌های هر استان باشد و صرف افزایش تعداد دانشگاه‌ها کمکی به کشور نخواهد کرد.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای نمونه باید توسعه رشته‌هایی مانند شیلات را بیشتر در دانشگاه‌های شهرهای شمال و جنوب کشور دنبال کرد که ظرفیت پرورش ماهی بیشتر در این مناطق وجود دارد اما نباید محدودیت برای وجود چنین رشته‌‎های در استان‌های مرکزی ایجاد کرد چراکه ایجاد محدودیت شدید نیز موجب از بین رفتن استعدادها می‌شود. 

وی تأکید کرد: دانشگاه‌ها و علم امروز باید در خدمت حل مسائل و مشکلات کشور باشند و بتوانند برای چالش‌های جامعه راهکار جدی ارائه کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس تصریح کرد: قطعا طرح آمایش آموزش عالی می‌تواند، بیش از گذشته دانشگاه‌ها را عملگرا کند. البته نیاز است در این راستا اساتید و دانشجویان نیز همکاری داشته باشند تا حوزه آموزش عالی کشور بتواند پیوند عمیقی با جامعه به ویژه برای حل معضلات اقتصادی برقرار کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet