هدر موبایل
1399/04/23 13:13:49
سرویس اقتصادی
نظری در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی:

2 میلیون و 800 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد / شناسایی خانه‌های خالی با کدپستی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از عزم دولت برای ثبت خانه های خالی در سامانه املاک و اسکان از طریق کدپستی خبر داد.
2 میلیون و 800 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد / شناسایی خانه‌های خالی با کدپستی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از عزم دولت برای ثبت خانه های خالی در سامانه املاک و اسکان از طریق کدپستی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909103660271453.jpg 2,میلیون,و,800,هزار,خانه,خالی,در,کشور,وجود,دارد,/,شناسایی,خانه‌های,خالی,با,کدپستی Icana

سید غنی نظری خانقاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 23 تیرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور کارشناسان و مسئولان وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات و مسکن و شهرسازی در این جلسه به منظور بررسی چگونگی اخذ مالیات از خانه‌های خالی خبر داد.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چگونگی شناسایی خانه‌های خالی، تعداد خانه‌های شناسایی شده، تاثیرگذاری سامانه املاک و اسکان در تحقق این مهم، ضرورت حل مشکلات این سامانه و اتصال آن به سامانه‌های دیگر جهت تاثیرگذاری بیشتر و ارائه اطلاعات جامع ازجمله مباحث مطروحه در این جلسه به شمارمی‌آیند.  

به گفته وی نحوه اجرای قانون 54 مکرر قانون مالیات مبنی بر اینکه ثبت خانه‌های خالی در این سامانه براساس خوداظهاری یا اطلاعات دستگاه‌های دولتی باشد نیز مورد بررسی قرار گرفت.

نظری خانقاه با بیان اینکه عرضه خانه‌های خالی به بازار مسکن با هدف کاهش نرخ مسکن و اجاره بهاء یکی از اهداف برگزاری این جلسه بود، گفت: تعیین تکلیف خانه‌های خالی روستایی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مجلس بیان اینکه نزدیک به 2 میلیون و 800 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد، توضیح داد: از میان 27 میلیون واحد مسکونی موجود در کشور 10 میلیون واحد در سامانه املاک و اسکان ثبت شده‌ است.

به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، علاوه بر خوداظهاری مالکان، اهرمی به نام کدپستی و کدملی برای شناسایی خانه خالی و ثبت آن‌ها در سامانه املاک و اسکان در دست دولت وجود دارد./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet