هدر موبایل
1388/08/12 11:07:00
سرویس صحن
توکلی:

رئیس جمهور خلاف قانون در مجلس صحبت کرد

**احمد توکلی اظهار داشت: هم رئیس جمهور و هم رئیس قوه مققنه خلاف قانون عمل کردند.

به گزارش خبر نگار خانه ملت،پس از سخنان حمدی نژاد در خصوص هفمند کردن یرنه ها  احمد توکلی نماینده تهران در مجلس در تذکر آئین نامه‌ای اظهار داشت: با تمام احترامی که برای رئیس جمهور قائل هستم اما در ارتباط با ایستادگی ایشان بر نظرشان باید بگویم: هم رئیس جمهور و هم رئیس قوه مققنه خلاف قانون عمل کردند.

وی خاطر  نشان کرد: هر چند در اصل 80 قانون اساسی تصریح شده که رئیس جمهور می تواند به مجلس بیاید اما باید توجه  داشت که این موضوع تحت شرایطی است و نه اینکه برای بررسی طرح و لایحه رئیس جمهور بیاید یک ساعت صحبت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما نباید اجازه می دادید رئیس جمهور مصوبه مجلس را زیر سئوال ببرد، سخنرانی رئیس مجلس و آقای احمدی نژاد اشتباه و غیر قانونی بود، رئیس جمهور باید از پیش وقت می گرفتند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: طبق قانون اساسی رئیس جمهور هر وقت بخواهد می تواند به مجلس بیاید و صحبت کند و بر اساس آئین نامه داخلی نیز رئیس مجلس می تواند هر جا لازم دانست صحبت کند.

لاریجانی افزود: دولت توقعی دارد که اشکال قانون اساسی دارد نمایندگان اگر راهی پیدا کردند ما راه را نمی بندیم و فعلا هم مسیر خودمان را طی می کنیم.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet