هدر موبایل
1399/04/23 15:28:37
سرویس اقتصادی
شادمهر مطرح کرد؛

انتقاد از تعلل در تبدیل اینچه ‌برون به منطقه آزاد اقتصادی

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس تصریح کرد: تأخیر در تبدیل اینچه برون به منطقه آزاد به عقب‌ماندگی در حوزه تجارت و تکنولوژی می‌انجامد.
انتقاد از تعلل در تبدیل اینچه ‌برون به منطقه آزاد اقتصادی نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس تصریح کرد: تأخیر در تبدیل اینچه برون به منطقه آزاد به عقب‌ماندگی در حوزه تجارت و تکنولوژی می‌انجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107247647351.jpg انتقاد,از,تعلل,در,تبدیل,اینچه,‌برون,به,منطقه,آزاد,اقتصادی Icana

امانقلیچ شادمهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر ضرورت تبدیل اینچه برون به منطقه آزاد، اظهار کرد: اینچه برون به عنوان مرکز لجستیک مرزی به دلیل ترانزیت بار و تنها راه دسترسی به کشورهای CIS و آب های گرم خلیج فارس است.

 نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی افزود: اینچه برون به عنوان بزرگترین مرکز توزیع کالا و علمی، تجاری بازرگانی ایران نسبت به دیگر کشورها به خصوص آسیای میانه و با فراهم بودن طرح‌های توسعه جاده ای، ریلی، هوایی، ظرفیت بالای قزاقستان در تولید غله و مواد معدنی و نیز گاز ترکمنستان و فرصت‌های ایجاد پایانه صادراتی می‌تواند به قطب اقتصادی بدل شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید به این منطقه نگاه استانی داشت، افزود: نگاه من و نگاه همه همکاران مجمع نمایندگان استان توسعه‌ای و ملی است، اصرارمان از مجمع تشخیص مصلحت نظام که ملی و کلان باشد.

شادمهر اضافه کرد: دوم اینکه اهمیت بر تسریع در تصویب منطقه آزاد اینچه برون جهت دستیابی به نبض اقتصاد و تجارت در آینده هرگونه تاخیر و تعلل باعث پیشی گرفتن کشورهای همسایه از ظرفیت‌های تکنولوژی و تجارت خواهد بود.

وی اضافه کرد: توجه دیپلماسی ما در تعامل و مذاکره با کشورهای اروپا بود و از ظرفیت‌های کشورهای همسایه غافل ماندیم.کشورهای همسایه ظرفیت‌های بالقوه بسیار بالاتری برای تبادلات دارند و تغییر راهبردی در تعامل با همسایگان باید باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان به دیگر دلیل برای تبدیل اینچه برون به منطقه آزاد اشاره و اضافه کرد: برتری علمی و تفوق تکنولوژی ایران به خصوص در خدمات پزشکی و سلامت به عنوان توریست درمانی در استان، کشور و دیگر خدمات فنی و مهندسی و صنایع غذایی، نفت و گاز و فرآوری معادن با ایجاد مرکز ارتباطی نظیر اینچه برون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet