حلول ماه ربیع الاول
1388/08/12 11:22:00
سرویس صحن
عباسپور با اشاره به تصویب ایجاد حساب هدفمندسازی یارانه‌ها:

در آمدهای دولت طبق قانون اساسی باید به خزانه واریز شود

**نماینده مردم تهران تصریح کرد: در آمد های دولت باید طبق قانون اساسی به خزانه واریز شود و طبق بودجه سنواتی برداشت شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، علی عباسپور نماینده  تهران در جلسه علنی روز  سه شنبه با استناد به ماده 23 آئین نامه داخلی مبنی بر حفظ شان و جایگاه مجلس اظهار  داشت: مردم شریف ایران مطلع هستند که بیش از 10 ماه است که کمیسیون ویژه لایحه هدفمند کردن یارانه را در دست بررسی داردو جلسات متعددی در این ارتباط برگزار شده است.

وی افزود :پیشنهادات بسیاری توسط نمایندگان ارائه شد که برای بررسی آنها مجلس هفته سرکشی به حوزه انتخابیه را به تاخیر انداخت و به طور دقیق آنها را بررسی کرد.

عباسپور خاطر نشان کرد:اینکه رئیس جمهور طوری مسائل را جلوه بدهند که مجلس مصالح مردم را در نظر نگرفته است و آنچه به تصویب مجلس رسیده قدرت اجرایی ندارد، درست نیست.

نماینده تهران گفت: ما در این قانون دهک ها را حذف کردیم و طبق قانون اساسی این مسئله باید در بودجه دیده شود ونمایندگان هم با رای خود اعلام کردند که اگر این در بودجه نیاید  خلاف قانون اساسی است.

وی افزود: از دیوان محاسبات می خواهیم به  اینکه عنوان می شود از صندوق ذخیره ارزی برداشت می شود رسیدگی کند چون اینکار خلاف قانون اساسی است که دولت بگوید من می توانم از حساب ذخیره برداشت کنم پس این مورد هم مثل صندوق ذخیره شود.

عباسپور تاکید کرد: در آمد های دولت باید طبق قانون اساسی به خزانه واریز شود و طبق بودجه سنواتی برداشت شود.

وی افزود: اصل قانون اساسی است و اگر حتی دست دولت بسته می شود، اقتدارمجلس باید حفظ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet