هدر موبایل
1399/04/26 07:00:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس:

نحوه ثبت نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری اصلاح می‌شود

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: باید در نحوه ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بازبینی شود زیرا دستگاه اجرایی و مقام ریاست جمهوری جایگاه بسیار مهمی است و اشخاصی که واجد شرایط هستند باید بتوانند کاندیدا شوند.
نحوه ثبت نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری اصلاح می‌شود رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: باید در نحوه ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بازبینی شود زیرا دستگاه اجرایی و مقام ریاست جمهوری جایگاه بسیار مهمی است و اشخاصی که واجد شرایط هستند باید بتوانند کاندیدا شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43087.jpg نحوه,ثبت,نام,کاندیداها,در,انتخابات,ریاست,جمهوری,اصلاح,می‌شود Icana

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمهیدات کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس برای اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: پس از انتخاب ابوالفضل ابوترابی به عنوان مسئول کارگروه‌های اصلاح قوانین انتخاباتی این کارگروه باید ظرف یک ماه اصلاحات لازم را انجام دهد و آماده بررسی در صحن مجلس کند.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرکز پژوهش‌ها، وزارت کشور و شورای نگهبان مشکلات و نقیصه‌هایی که در قوانین انتخاباتی وجود دارد را باید برطرف کنیم.

وی افزود: نظارت بر انتخابات، نظارت بر تخلفات احتمالی شوراها و نظارت بر عملکرد شوراها و تلاش برای افزایش کارکرد شوراها نیز در دستور کار کمیسیون قرار دارد تا با یک نگاه جامع بتوانیم سلامت شوراها را در دوره آینده بیشتر و بهتر ببینیم.

جوکار با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراها برگزار می‌شود، ادامه داد: یکی دیگر از اولویت‌های کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس این است نحوه ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز ساماندهی شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در نحوه ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بازبینی شود زیرا دستگاه اجرایی زیر نظر رئیس جمهوری بوده و جایگاه بسیار مهمی است و اشخاصی که واجد شرایط هستند باید بتوانند کاندیدا شوند.

جوکار اظهار داشت: همچنین مدیریت جامع شهری نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها است که بعد از طی فرایندهای کارشناسی در کارگروه‌های تخصصی و کمیسیون امروداخلی کشور و شوراها انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم در سطح شهرها نیز مدیریت‌هایی را شاهد باشیم که به نیازهای مردم پاسخگو باشند و به رفع مسائل شهری اهتمام داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet