هدر موبایل
1399/04/24 13:07:24
سرویس سیاسی
عمویی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تاکید امیر حاتمی بر تقویت دیپلماسی دفاعی / نظر نمایندگان بر تقویت توان دفاعی به عنوان ستون فقرات توسعه کشور

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور وزیر دفاع در نشست کمیسیون، گفت: امیرحاتمی بر دیپلماسی دفاعی تاکید و نمایندگان تقویت توان دفاعی به عنوان ستون فقرات توسعه کشور را ضروری قلمداد کردند.
تاکید امیر حاتمی بر تقویت دیپلماسی دفاعی / نظر نمایندگان بر تقویت توان دفاعی به عنوان ستون فقرات توسعه کشور سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور وزیر دفاع در نشست کمیسیون، گفت: امیرحاتمی بر دیپلماسی دفاعی تاکید و نمایندگان تقویت توان دفاعی به عنوان ستون فقرات توسعه کشور را ضروری قلمداد کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007108720094985.jpg تاکید,امیر,حاتمی,بر,تقویت,دیپلماسی,دفاعی,/,نظر,نمایندگان,بر,تقویت,توان,دفاعی,به,عنوان,ستون,فقرات,توسعه,کشور Icana

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست امروز صبح (سه‌شنبه 24 تیرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: این جلسه با حضور امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد که در آن به موضوعات مختلف مرتبط با حوزه دفاع و فعالیت‌های این وزارتخانه پرداخته شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: امیر حاتمی ضمن ارایه راهبردهای تقویت توان دفاعی کشور و مروری بر تهدیدهای عمومی جمهوری اسلامی، راهبردهای این وزارتخانه و مجموعه‌ نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی کشور را تشریح کرد که از جمله آن حفظ و تقویت توان بازدارندگی از طریق فعالیت‌های نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: امیر حاتمی درباره موضوع همکاری‌های دفاعی کشور و تقویت دیپلماسی دفاعی گزارشی ارایه کرد و درباره تعاملات حوزه دفاعی کشور با کشورهای همسایه و دوست مثل چین و روسیه توضیح داد. ایشان دستاوردهای صنایع دفاعی کشور در حوزه‌های موشکی، پهپاد، ناو و صنایع دفاعی را تشریح کرد و گزارش خوبی از عملکرد صنایع دفاعی کشور و حوزه‌های مرتبط با وزارت دفاع ارائه کرد.

عمویی تصریح کرد: امیرحاتمی همچنین گزارشی از اقدامات وزارت دفاع و تعاملاتش با مجلس شورای اسلامی در بهبود وضعیت معیشت شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح را ارایه کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در توضیح اظهارات اعضای کمیسیون امنیت ملی در این جلسه، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی ضمن بیان دیدگاه‌هایشان در حوزه‌های مرتبط با وزارت دفاع و صنایع دفاعی، از تقویت توان دفاعی کشور حمایت کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: بنای اعضای کمیسیون بر توسعه همکاری‌ها و تعاملات با وزارت دفاع است. در نهایت مقرر شد جلسات مشترک بین کمیسیون امنیت ملی و وزارت دفاع ادامه پیدا کند. در فرصت مقتضی اعضای کمیسیون از وزارت دفاع نیز بازدیدی خواهند داشت.

عمویی در پایات یادآور شد: کمیسیون امنیت ملی موضوع تقویت توان دفاعی کشور به عنوان ستون فقرات توسعه کشور را دنبال می‌کند. لذا در نشست امروز این موضوع بیان شد که زمانی کشور در مسیر توسعه و تقویت پیش می‌رود که پشتوانه و زمینه آن توان دفاعی باشد، به همین دلیل مجلس یازدهم این موضوع را به عنوان یک راهبرد دنبال خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet