هدر موبایل
1399/04/24 17:38:58
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی خبر داد:

ارائه برنامه پیشنهادی برای استفاده از فرصت‌های بورس از سوی سازمان بورس

رییس کمیسیون اقتصادی گفت: مقرر شد؛ برنامه پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راهکارهای استفاده از فرصت‌های بورس و بهره مندی بیشتر از ظرفیت‌ها بازار سرمایه ظرف روزهای آینده به کمیسیون اقتصادی و مجلس ارائه شود.
ارائه برنامه پیشنهادی برای استفاده از فرصت‌های بورس از سوی سازمان بورس رییس کمیسیون اقتصادی گفت: مقرر شد؛ برنامه پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راهکارهای استفاده از فرصت‌های بورس و بهره مندی بیشتر از ظرفیت‌ها بازار سرمایه ظرف روزهای آینده به کمیسیون اقتصادی و مجلس ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104037895345.jpg ارائه,برنامه,پیشنهادی,برای,استفاده,از,فرصت‌های,بورس,از,سوی,سازمان,بورس Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی رییس کمیسیون اقتصادی در مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست صبح امروز(سه شنبه 24 تیر ماه)کمیسیون متبوعش، گفت: حجم قابل‌توجهی از نقدینگی موجود در کشور فرصت بسیار مناسبی برای فعالان بخش خصوصی، نهادهای عمومی غیردولتی و دولت به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصادی کشور و پروژه‌های جدید را ایجاد می کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی تهدیدات بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: تفاوت معنادار قیمت بازار و ارزش ذاتی سهام شرکت‌های بورسی موجب نگرانی اعضای کمیسیون اقتصادی است.

وی اظهار کرد: براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مقرر شد؛ برنامه پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راهکارهای مواجه با فرصت‌ها بورس و استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها بازار سرمایه ظرف روزهای آینده به کمیسیون اقتصادی و مجلس ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: روند افزایشی در بازار بورس اگر نامتناسب با شاخص های سودآوری، شاخص های عملکردی و اقتصادی کشور باشد موجب نگرانی جدی ما است. 

وی با بیان اینکه در هفته های اخیر، روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی جذب بازارسرمایه شده است، ادامه داد: این حجم نقدینگی درصورت عدم جذب در بازار سرمایه می توانست اثرات منفی بر حوزه اقتصادی کشور داشته باشد اما به سمت بازار سرمایه هدایت شد.

رییس کمیسیون اقتصادی در مجلس تصریح کرد: اگر منابع مذکور با واقعیت‌های اقتصادی مبنی بر تشکیل شرکت‌ها، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سودآوری همخوانی داشته باشد، بزرگترین موفقیت کشور و بازار سرمایه به دست می آید، در غیر این صورت تهدید جدی به حساب می آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet