هدر موبایل
1399/04/24 15:18:11
سرویس اقتصادی
فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد

تشکیل کمیته مشترکی از وزارت امور خارجه و کمیسیون صنایع به منظور توسعه صادرات

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تشکیل کمیته مشترکی از بخش اقتصادی وزارت امور خارجه و کمیسیون صنایع و معادن به منظور توسعه صادرات خبر داد.
تشکیل کمیته مشترکی از وزارت امور خارجه و کمیسیون صنایع به منظور توسعه صادرات سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تشکیل کمیته مشترکی از بخش اقتصادی وزارت امور خارجه و کمیسیون صنایع و معادن به منظور توسعه صادرات خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101127040766.jpg تشکیل,کمیته,مشترکی,از,وزارت,امور,خارجه,و,کمیسیون,صنایع,به,منظور,توسعه,صادرات Icana

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(سه شنبه24 تیر ماه) کمیسیون متبوعش به حضور وزیر امورخارجه و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی وضعیت دیپلماسی اقتصادی دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس بود، افزود: از آنجایی که زنجیره مکمل تولید، صادرات است باید دیپلماسی اقتصادی به عنوان یکی از ضرورت های کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی بااشاره به صحبت‌های وزیر امورخارجه اظهار کرد: گزارشی از اقدامات انجام گرفته توسط وزارت امورخارجه در حوزه توسعه دیپلماسی اقتصادی، مشکلات و مسائل موجود در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به سه ماموریت وزارت امور خارجه در صادرات و واردات، ادامه داد: صادرات مواد غیرنفتی، خدمات فنی مهندسی و نیروی انسانی مازاد کشور ماموریت وزارت خارجه در حوزه صادرات بوده و افزایش انگیزه برای سرمایه‌گذاری خارجی، واردات توریست و فناوری سه مأموریت وزارت امور خارجه در حوزه واردات است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقطه نظرات نمایندگان، گفت: عدم شناخت بازارهای هدف، ضرورت آموزش تجار ایرانی، اصلاح ساختار وزارت خارجه، ضرورت استفاده از پول دیجیتال، جذب نیروی متخصص از جمله مواردی بود که مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.

فیروزی ادامه داد: توسعه صادرات محصولات کشاورزی، چگونگی جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور و به کارگیری سفرای متخصص از جمله موارد موردتاکید نمایندگان بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقرر شد کمیته مشترکی از بخش اقتصادی وزارت امور خارجه و کمیسیون صنایع و معادن تشکیل تا راهکارهای توسعه صادرات مشخص کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet