هدر موبایل
1399/04/24 16:18:59
سرویس اقتصادی
در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مطرح شد

اسلامی: تلاش وزارت راه برای اجرای گسترده طرح بازآفرینی شهری / رضایی‌کوچی: تقویت منابع اعتباری بازآفرینی در بودجه 1400

در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس موضوع روند اجرای طرح بازآفرینی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اسلامی: تلاش وزارت راه برای اجرای گسترده طرح بازآفرینی شهری / رضایی‌کوچی: تقویت منابع اعتباری بازآفرینی در بودجه 1400 در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس موضوع روند اجرای طرح بازآفرینی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202007105964775494.jpg اسلامی:,تلاش,وزارت,راه,برای,اجرای,گسترده,طرح,بازآفرینی,شهری,/,رضایی‌کوچی:,تقویت,منابع,اعتباری,بازآفرینی,در,بودجه,1400 Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست امروز کمیسیون عمران مجلس با حضور اعضای کمیسیون، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار شد.

اسلامی در این نشست با اشاره به اهمیت اجرای طرح بازآفرینی شهری در کشور، گفت: بر اساس قانون 270 محله در تقاط مختلف کشور مشمول طرح بازآفرینی شهری شده اند که این پروژه ها در دو بخش زیربنایی و روبنایی در حال پیگیری است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه طرح بازآفرینی شهری در حال انجام است و در سال گذشته نیز برای اجرای آن حدود 400 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که بخشی از این اعتبارات در قالب ارائه تسهیلات یارانه ای هزینه شده است.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی طبق یک برنامه مدون در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری گام بر می دارد و تاکنون بخشی از مساکن در نظر گرفته شده، اصلاح و نوسازی شده است. بر اساس آمارها در سال گذشته حدود 11 هزار نفر از تسهیلات مذکور بهره مند شدند.

اسلامی ادامه داد: تمام محلات مورد نظربرای نوسازی در قانون ذکر شده و در این رابطه نه می توان یک محله را کم و نه یک محله را به لیست اضافه کرد، بر اساس آمارها از سال 77 تا 98 در حوزه نوسازی و تولید مسکن در بافت فرسوده، حدود 956 هزار واحد مورد اصلاح قرار گرفته است.

در این نشست محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اهمیت توجه به طرح بازآفرینی شهری در کشور، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید تلاش بیشتری برای اجرای طرح مذکور در کشور صورت دهد، در شرایط کنونی حجم تقاضا از سوی مردم بالاست اما حجم تخصیص ها بسیار کم است.

محمدرضا رضایی کوچی

وی ادامه داد: به نظر من باید افزایش اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد، از این رو در زمان تدوین لایحه بودجه سال 1400، تقویت و توسعه بازآفرینی شهری یکی از اولویت ها باید باشد.

رضایی کوچی افزود: در شرایط کنونی بر اساس آمارها حدود 20 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند که این مسئله خطرات بسیاری را برای آن ها به دنبال دارد، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید به این مسئله توجه خاصی داشته باشد و در این میان کمیسیون عمران مجلس نیز تقویت بخش نوسازی بافت فرسوده را جزء اولویت های خود قرار می دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet