هدر موبایل
1399/04/25 09:36:44
سرویس استان ها
نماینده مردم ماکو در مجلس با اشاره به بحران کرونا:

بسته شدن مرز، تعطیلی  داد و  ستد  6هزار مزرنشین را در پی دارد

نماینده مردم  ماکو در مجلس بابیان اینکه بسته شدن مرز  تعطیلی داد و  ستد  ۶هزار مزرنشین را در پی دارد،گفت: شغل  برخی از مرزنشینان در ماکو  تنها  داد و ستد مرزی است.
بسته شدن مرز، تعطیلی  داد و  ستد  6هزار مزرنشین را در پی دارد نماینده مردم  ماکو در مجلس بابیان اینکه بسته شدن مرز  تعطیلی داد و  ستد  6هزار مزرنشین را در پی دارد،گفت: شغل  برخی از مرزنشینان در ماکو  تنها  داد و ستد مرزی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109999077927.jpg بسته,شدن,مرز، تعطیلی, داد,و, ستد, 6هزار,مزرنشین,را,در,پی,دارد Icana

محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کنونی منطقه ویژه اقتصادی در ماکو،گفت: کرونا، تاثیرمستقیم بر وضعیت منطقه ویژه اقتصادی درشرایطی گذاشته است که اقتصاد بسیاری از مردم مرزنشینان با دادو ستد مرزی گره خورده است.

 نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلی معابرمسافربری مرزی اقتصاد مسافران مرزی را تحت  تاثیر قرار داده است تصریح کرد: روزانه قبل از  شیوع بحران کرونا، مسافران مرزی مابین ایران و ترکیه  درتردد بودند ومرزنشینان  به نوعی اقتصاد معیشتی شان را   با دادو ستد کالا تامین می‌کردند.

 علیپور افزود: تنها شغل  برخی از مرزنشینان در ماکو  دادو ستد مرزی است  بنابراین اگر این منبع درآمد هم قطع شود،درآمد این اقشار  زحمتکش به صفر خواهد رسید.

 وی ادامه داد: زمانی که مرزنشینان فاقد هرنوع بیمه هستند،نمی توانند در این شرایط  از بیمه بیکاری نیز بهره ببرند و از  همین روالزام آور است که دولت تمهیدات مناسبی  برای  تضمین  اقتصاد مرزنشینان درنظر بگیرد.

 عضو کمیسیون اقتصادی  مجلس بابیان اینکه بسته شدن مرز  تعطلیلی  داد و  ستد  6هزار مزرنشین را در پی دارد یادآورشد:   تضمین  اقتصاد مرزنشینان بویژه  در بحران کرونا  با حمایتهای  دولت گره خورده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet