خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/24 18:27:35
سرویس اقتصادی
مفتح در تشریح جلسه کمیسیون برنامه و بودجه؛

بررسی درآمدها و هزینه‌های سه ماهه اول سال با حضور دژپسند/استفاده دولت از تنخواه بانک مرکزی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وزیر اقتصاد و دارایی طی گزارشی آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت را طی سه ماه اول سال جاری برای نمایندگان تشریح کرد.
بررسی درآمدها و هزینه‌های سه ماهه اول سال با حضور دژپسند/استفاده دولت از تنخواه بانک مرکزی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وزیر اقتصاد و دارایی طی گزارشی آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت را طی سه ماه اول سال جاری برای نمایندگان تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007108735601036.jpg بررسی,درآمدها,و,هزینه‌های,سه,ماهه,اول,سال,با,حضور,دژپسند/استفاده,دولت,از,تنخواه,بانک,مرکزی Icana

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش به منظور ارائه گزارشی از حوزه وظایف این وزارتخانه در جلسه امروز حضور یافتند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با اشاره به اینکه گزارش وزیر امور اقتصاد و دارایی در دو بخش برای نمایندگان مطرح شد، تصریح کرد: گزارش اول ارائه آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت طی سه ماه اول سال جاری بود. 

هفته آینده سیاست‌های اقتصادی با حضور وزیر بررسی می‌شود

وی ادامه داد: گزارش بعدی هم درباره سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت نسبت به مباحث تورم، رشد نقدینگی و ... بود که به دلیل نبود زمان کافی به جلسه هفته آینده موکول شد.

مفتح اظهار کرد: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی، وضعیت درآمدی سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه اول سال 98 نسبتا مناسب بوده و دولت توانسته هزینه‌های جاری را بخوبی پوشش دهد، همچنین در خصوص منابع پیش‌بینی شده در بودجه برای این سه ماه دریافت شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: همچنین در بخش مصارف بودجه هم دولت مشکلی برای پرداخت هزینه‌های اجتناب ناپذیر نداشته است.

تسویه تنخواه‌های بانک مرکزی طی سال‌های قبل

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با اشاره به سوال نمایندگان از دژپسند درباره اینکه دولت چه میزان تنخواه بانک مرکزی برای تامین بودجه سالانه استفاده کرده و آیا آن را بازگردانده است یا خیر؟ گفت: براساس قانون دولت به دلیل آنکه در ابتدای سال هنوز درآمدهایش تامین نشده اما هزینه‌هایش برقرار است، می‌تواند 3 درصد بودجه سالانه را به صورت تنخواه از بانک مرکزی دریافت کرده و این مبلغ را تا پایان سال تسویه کند.

مفتح تاکید کرد: وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که ما براساس قانون و طبق سال‌های قبل تنخواه گردان بانک مرکزی را در ابتدای سال دریافت کردیم، البته تنخواه‌های گذشته را تسویه کرده‌ایم و امسال هم تسویه خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet