خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/24 19:32:47
سرویس اقتصادی
شریعتی:

اولویتهای وزارت نفت در جلسه کمیسیون انرژی بررسی شد/از وضعیت کارکنان تا روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی ۲۱ اولویت وزارت نفت در حوزه‌های مختلف همچون تولید و افزایش ظرفیت نفت و گاز، روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم، برنامه‌های توسعه‌ای پتروشیمی، وضعیت نیروی انسانی و...خبر داد.
اولویتهای وزارت نفت در جلسه کمیسیون انرژی بررسی شد/از وضعیت کارکنان تا روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی 21 اولویت وزارت نفت در حوزه‌های مختلف همچون تولید و افزایش ظرفیت نفت و گاز، روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم، برنامه‌های توسعه‌ای پتروشیمی، وضعیت نیروی انسانی و...خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106543392484.jpg اولویتهای,وزارت,نفت,در,جلسه,کمیسیون,انرژی,بررسی,شد/از,وضعیت,کارکنان,تا,روش‌های,فروش,نفت,در,شرایط,تحریم Icana

مالک شریعتی نیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز(سه‌شنبه 24 تیرماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نفت و معاونان وی در کمیسیون متبوعش به منظور ارائه گزارش عملکرد و بررسی موضوعات مختلف مرتبط خبر داد.

روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه وزیر نفت به ارائه 21 اولویت از برنامه‌های وزارت نفت در حوزه‌های مختلف همچون تولید و افزایش ظرفیت نفت و گاز، روش‌های فروش نفت در شرایط تحریم، برنامه‌های توسعه‌ای پتروشیمی، وضعیت نیروی انسانی و... پرداخت.

وی با بیان اینکه در ادامه اعضای کمیسیون مباحثی را در موضوعات مختلف مطرح کردند، ادامه داد: برنامه وزارت نفت برای افزایش بهره‌وری، مدیریت دارایی‌های فیزیکی، ضرورت تهاتر بدهی‌ها به پیمانکاران بزرگ به صورت نفت، وضعیت قراردادهای جدید صنعت نفت و نحوه واگذاری، برنامه تعیین جایگاه ایران در تجارت آینده انرژی منطقه و جهان، ضرورت اولویت‌گذاری درباره صنعت پالایش و طرح‌های ذخیره‌سازی میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی از جمله این مباحث به شمار می آیند.

بررسی آخرین وضعیت اصلاح نظام پرداخت حقوق و دستمزد به منظور کاهش فاصله طبقاتی

به گفته شریعتی، آخرین وضعیت اصلاح نظام پرداخت حقوق و دستمزد به منظور کاهش فاصله طبقاتی و به ویژه یکسان سازی نظام پرداخت و اجرای ماده ۱۰ قانون مربوطه، حل موضوع تعارض منافع میان وزارت نفت و شرکت ملی نفت و نیز برخی انتصابات، گزارش تاسیس شورای تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت و اعلام آمادگی برای کمک به تدوین قانون مورد نیاز برای تامین مالی پروژه ها( Financing ) از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بودند.

این نماینده مجلس ادامه داد: وضعیت تاسیس نهاد صدور گواهینامه داخلی کیفیت صنعت نفت(IPI)، حمایت از ایجاد و توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، وضعیت طرح‌های LNG در مصارف داخلی به‌ویژه حمل و نقل، برنامه پدافند غیرعامل وزارت نفت در حوزه گاز شهری و روستایی، علت معطل ماندن برخی طرح‌ها ازجمله پتروشیمی گلستان، پاسخ به مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه صنعت نفت نیز در این جلسه مطرح شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، رسیدگی به برخی تخلفات در مجموعه وزارت نفت، ضرورت توجه به بحث برندینگ در صنعت نفت و مرجع شدن در حوزه های خاص فناوری، توجه ویژه به تامین سوخت (بانکرینگ) در نقاط خاص مورد نیاز را باید به جمع مطالب طرح شده در جلسه امروز افزود.

وی با بیان اینکه آخرین وضعیت شرکت‌های متقاضی احداث پتروپالایشگاه و نحوه تامین مالی آن‌ها نیز بررسی شد، گفت: وزیر نفت اعلام کرد؛ شرکت‌ها انتخاب و جدول اجرایی آن نهایی شده و ادامه مسیر اجرا منتظر تشکیل جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان خبر داد: بررسی گزارش قرارداد ترکمن گاز و رای دیوان داوری بین المللی به منظور بررسی و تعیین‌تکلیف سوال برخی نمایندگان به هفته آینده موکول شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet