ایام محرم 1398
1388/08/12 10:25:00
سرویس صحن
رییس جمهور: ما به دنبال حذف یارانه‌ها نیستیم

لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها را پس می‌گیریم

**محمود احمدی‌نژاد در گزارشی به مجلس اظهار داشت: نکته اول اینکه این لایحه مهمترین لایحه اقتصادی ۳۰ سال اخیر است.

وی افزود: با تصویب این لایحه که اقتصاد کشور دگرگون خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال حذف یارانه‌ها نیستیم خاطرنشان کرد: مات یارانه دارو را به صنف دارو می‌دهیم و یارانه شیر را ب صنف شیر و یارانه آرد را به صنف آرد.

احمدی نژاد ادامه داد: در این فرایند پول یارانه به جیب توزیع کننده یارانه می‌رود و بعد از مردم می‌خواهیم که توی صف بروند و یارانه‌ةای خود را دریافت کنند.

رییس جمهور تاکید کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها باید فراگیر و در سطح کشور انجام شود لذا باید همه کشور را هماهنگ جلو ببریم.

وی افزود: با مشارکت مردم در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها اکثریت قاطع تحت پوشش این قانون قرار می‌گیرند.

احمدی نژاد گفت: در مدیریت این طرح ما نیازمند ثبات هستیم چراکه یکی از مشکلات ما عدم ثبات در مسایل اقتصادی است.

رییس جمهور افزود: اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند انعطاف است و اجرای آن متفاوت با ساختن یک مدرسه و یک پروژه عمرانی است چراکه در غیر این صورت همه کشور به هم خواهد ریخت.

وی با تشکر از تلاش‌های کمیسیون و نمایندگان در صحن علنی اظهار داشت:اختیارات دولت در این لایحه یکی از نکات کلیدی است.

احمدی نژاد اظهار داشت: دولت‌های قبل اختیار مطلق داشتند ولی زیر بار این کار عظیم نرفتند چطور انتظار داریم که به دولت اختیارات آن داده نشود.

بنده به مقام معظم رهبری نیز گفتم اگر اجرای لایحه منوط به بودجه سالیانه شود اجرایی نیست.

احمدی‌نژاد افزود: در تصویب و اجرای این لایحه عجله نکنید، اجازه بدهید یک راهکار که امکان اجرایی شدن لایحه را فراهم می‌کند پیدا کنیم.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: این که گفته شده منابع آن در بودجه سالیانه دیده شود باعث می‌شود اختیار لازم در اجرای این لایحه نداشته باشد.

وی با بزرگ دانستن این طرح و تاثیر آن در اقتصاد کشور اظهار داشت: چنانچه قانون در مسیر اجرا دچار مشکل شد مانعی نمی‌توانیم در قالب بودجه سنواتی آن را برطرف کنیم چرا که نیازمند تصمیم‌های کارشناسی و آنی است.

رییس جمهور با تاکید براعتماد نمایندگان به دولت اظهار داشت: ما سهمیه‌بندی بنزین در بودجه سنواتی را فراموش و مشکلاتی که در اجرا به دنبال داشت، کردیم.

وی افزود: اگر به دولت اجازه دهید که طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را با اختیارات کافی اجرا کند مشکلات حل خواهد شد و آرامش جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به ایجاد یک حساب برای واریز منابع ناشی از اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها اظهار داشت: در صورتی که صندوق خاصی برای این کار ایجاد شود مشکلات اجرایی این لایحه چندین برابر می‌شود به نحوی که اجرای آن غیر ممکن می‌شود.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: اگر منابع ناشی از اجرای این لایحه در بودجه سالیانه دیده شود ما لایحه را پس می‌گیریم.

وی افزود: دولت می‌خواهد زیر بار فشار صد هزار تنی می‌خواهد برود شما بگوئید ما چه اختیاراتی می‌خواهد این کار را انجام دهد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: در برنامه‌های توسعه قبلی برای هدفمندکردن یارانه‌ها به دولت‌ها اختیار مطلق داده شده است.

وی افزود: وظیفه بنده این است که اگر خطری را می‌بینم به مردم اعلام کنم منابع این طرح اگر برود بودجه سالیانه طرح موفق نخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet