هدر موبایل
1399/04/25 22:59:00
سرویس اقتصادی
نجف زاده خبر داد

تأمین 250 هزار هکتار اراضی دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن / تلاش وزارت راه برای احصاء سایر اراضی دولتی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر تلاش های بسیاری را برای احصا اراضی دولتی صورت داده که در این حوزه به توفیقاتی دست یافته است، از این رو این وزارتخانه در شرایط فعلی بخشی از اراضی را در اختیار داشته و بخشی از آن را نیز در حال احصا است.
تأمین 250 هزار هکتار اراضی دولتی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن / تلاش وزارت راه برای احصاء سایر اراضی دولتی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر تلاش های بسیاری را برای احصا اراضی دولتی صورت داده که در این حوزه به توفیقاتی دست یافته است، از این رو این وزارتخانه در شرایط فعلی بخشی از اراضی را در اختیار داشته و بخشی از آن را نیز در حال احصا است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109174027776.jpg تأمین,250,هزار,هکتار,اراضی,دولتی,برای,اجرای,طرح,اقدام,ملی,مسکن,/,تلاش,وزارت,راه,برای,احصاء,سایر,اراضی,دولتی Icana

عادل نجف‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت تأمین اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح های تولید مسکن، گفت: در شرایط کنونی زمین حدود 80 درصد هزینه تولید مسکن را در بر می گیرد، از این رو تأمین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن یک گام رو به جلو در عرصه انبوه سازی محسوب می شود.

زمین خشک و بایر

تلاش وزارت راه و شهرسازی برای احصا اراضی دولتی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر تلاش های بسیاری را برای احصا اراضی دولتی صورت داده که در این حوزه به توفیقاتی دست یافته است، از این رو این وزارتخانه در شرایط فعلی بخشی از اراضی را در اختیار داشته و بخشی از آن را نیز در حال احصا است.

زمین، یکی از مولفه های تأثیرگذار در تولید مسکن است

وی با بیان اینکه زمین یکی از مولفه های تأثیرگذار در تولید مسکن است، گفت: خوشبختانه کمیسیون عمران مجلس با برگزاری نشست های متعدد، موفق شده بخشی از مشکل تأمین زمین را رفع کند و این تلاش ها برای تأمین گسترده اراضی جهت تولید انبوه مسکن ادامه دارد.

طرح های تولید انبوه مسکن تنها معطوف به تأمین اراضی مورد نیاز نیست

نجف زاده افزود: البته اجرای طرح های تولید انبوه مسکن تنها معطوف به تأمین اراضی مورد نیاز نیست، بلکه اجرای ابزارهای مالیاتی همچون مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر اراضی بلااستفاده و تأمین تسهیلات برای مسکن شهری و روستایی با سود مناسب در اجرای طرح های مذکور اثرگذار است.

تأمین مصالح ساختمانی در تسهیل کردن روند اجرای طرح تولید مسکن اثرگذار است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: تأمین مصالح ساختمانی نیز در تسهیل کردن روند اجرای طرح تولید مسکن اثرگذار است که در طرح دو فوریتی کمیسیون عمران نیز این مورد به خوبی دیده شده است تا دولت با همکاری بخش های دیگر نسبت به تأمین مصالح ارزان قیمت اقدام کند.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 250 هزار هکتار برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تأمین شده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی مکلف شده که اراضی دولتی در اختیار وزارتخانه ها و دستگاه های دیگر را پس بگیرد تا در این اراضی، ساخت و ساز انبوه صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: میزان کنونی تأمین زمین برای تولید 6 میلیون واحد مسکونی کافی نیست و 250 هزار هکتار زمین تنها بخشی از اراضی مورد نیاز اجرای طرح را شامل می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet