خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/26 15:20:00
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی خبر داد

طرح مجلس برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان در سال 99 / برگزاری نشست ویژه برای تأمین منابع اعتباری

رئیس کمیسیون عمران مجلس از تدوین طرحی از سوی نمایندگان مجلس برای تأمین ۲ میلیون تن قیر رایگان در سال جاری برای اجرای پروژه های عمرانی خبر داد.
طرح مجلس برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان در سال 99 / برگزاری نشست ویژه برای تأمین منابع اعتباری رئیس کمیسیون عمران مجلس از تدوین طرحی از سوی نمایندگان مجلس برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان در سال جاری برای اجرای پروژه های عمرانی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105074452472.jpg طرح,مجلس,برای,تأمین,2,میلیون,تن,قیر,رایگان,در,سال,99,/,برگزاری,نشست,ویژه,برای,تأمین,منابع,اعتباری Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تدوین طرح تأمین قیر رایگان در سال 99 خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت اجرای پروژه های عمرانی و نیاز این پروژه به تأمین قیر، تدوین و تصویب این طرح بسیار ضروری است.

قیر

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس در سال های 96 و 97 با تصویب طرحی، دولت را ملزم به تأمین قیر رایگان برای اجرای طرح های عمرانی کردند و با اجرای این قانون، به صورت متوسط سالانه حدود 2 میلیون تن قیر در اختیار پروژه ها قرار گرفت.

وی گفت: در سال گذشته نیز نمایندگان طرحی را به تصویب رساندند که بر اساس آن معادل 2 هزار میلیارد تومان، قیر رایگان در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، حال نمایندگان در مجلس یازدهم نیز طرحی را تدوین کرده اند که بر اساس آن قیر رایگان برای اجرای پروژه ها تأمین شود.

تعیین منابع اعتباری مهم ترین مشکل تأمین قیر رایگان

رضایی کوچی ادامه داد: یکی از مسائل و دغدغه های کنونی در تدوین طرح تأمین قیر رایگان، تعیین منابع اعتباری است، این مسئله در شرایط کنونی مورد توجه قرار گرفته که بودجه تأمین قیر از کدام ردیف های اعتباری باید تأمین شود.

برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان اعتباری حدود 8 هزار میلیارد تومان نیاز است

وی گفت: برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان اعتباری حدود 8 هزار میلیارد تومان نیاز است، حال برخی از نمایندگان پیشنهاد دادن که اعتبارات مورد نیاز را از محل بودجه مدیریت بحران اختصاص دهیم، اما این مسئله امکان پذیر نیست، زیرا سازمان مدیریت بحران با کمبود اعتبار مواجه خواهد شد. همچنین برخی نمایندگان پیشنهاد دادند که اعتبارات از محل درآمدهای حاصل از فروش خوراک پتروشیمی ها تأمین شود که این مسئله نیز امکان پذیر نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایط کنونی مقرر شده که کمیسیون عمران مجلس طی دو روز آینده نشست هایی را با مسئولان و کارشناسان برگزار کند تا منابع اعتباری برای تأمین 2 میلیون تن قیر رایگان مشخص شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس دامه داد: در شرایط کنونی راه های روستایی، پروژه های بزرگراهی و آزادراهی، طرح هادی روستایی و نوسازی مدارس نیازمند تزریق قیر هستند، در غیر این صورت تمام تلاش های صورت گرفته در اجرای پروژه ها هدر خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet