هدر موبایل
1399/04/26 10:10:00
سرویس اقتصادی
سبزی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون اخذ مالیات از خانه های خالی:

عزم جدی مجلس برای مقابله با عدم عرضه مسکن/ قانون قبلی اخذ مالیات از خانه های خالی بازدارنده نبود

نماینده مجلس یازدهم گفت:در گذشته مالیات از خانه های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود.
عزم جدی مجلس برای مقابله با عدم عرضه مسکن/ قانون قبلی اخذ مالیات از خانه های خالی بازدارنده نبود نماینده مجلس یازدهم گفت:در گذشته مالیات از خانه های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/201909103660271453.jpg عزم,جدی,مجلس,برای,مقابله,با,عدم,عرضه,مسکن/,قانون,قبلی,اخذ,مالیات,از,خانه,های,خالی,بازدارنده,نبود Icana

محمد سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: تلاطمات و گرانی بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره در شرایط کنونی یکی از مشکلات جامعه محسوب می شود، از این رو نمایندگان مجلس با تدوین طرح مذکور گام بزرگی را برای مدیریت بازار برداشتند.

عوارض ساخت مسکن

عزم جدی مجلس برای مقابله با خانه های خالی و مبارزه با دلال بازی

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: آنقدر طرح اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی مهم بود که پیشنهاد سلب فوریت از این طرح رأی نیاورد، از این رو مجلس عزم جدی برای مقابله با خانه های خالی و مبارزه با دلال بازی دارد.

قانون قبلی مالیات از خانه های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود

وی ادامه داد: در گذشته مالیات از خانه های خالی به هیچ وجه بازدارنده نبود، مثلا یک مسکن با ارزش یک میلیارد تومان در کل حدود یک میلیون تومان مالیات در سال پرداخت می کرد که با آن قانون مالکان به راحتی مساکن خود را خالی رها می کردند.

سبزی افزود: در طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، مالیات از این مساکن چند برابر خواهد شد و دیگر خالی نگه داشتن این مساکن برای مالک صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: حال اگر با اجرای قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی، حداقل چند درصد از مساکن خالی در کشور عرضه شود، این مسئله در تعدیل بازار بسیار اثرگذار خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet