ایام محرم 1398
1388/08/12 12:22:00
سرویس صحن
فروزش در نطق میان دستور هشدار داد

با ادامه روند فعلی ایران وارد کننده نفت می شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طی سه دهه پس از پیروزی انقلاب انواع فتنه‌ها از جمله تحریک تعصبات قوی، ترور شخصیت‌ عینی فرزندان انقلاب، محاصره اقتصادی و تهاجم فرهنگی نتوانستند صفوف مردم را از حاکمیت جدا کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، پیمان فروزش روز سه‌شنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: امیدوارم شکوه حضور مردم پایه‌های استکبار جهانی را فرو ریزد.

وی در ادامه به ترور فرماندهان سپاه و تعدادی از ریش سفیدان در منطقه سرباز اشاره کرد و افزود: شهادت سرداران شوشتری و محمدزاده و تعدادی از ریش سفیدان نمی‌تواند خللی در اراده مردم ایجاد کند.

نماینده، مردم زاهدان در مجلس گفت: اگر نیت براین باشد که برای برادری تلاش کنیم در این صورت ایران الگوی مناسبی در منطقه خواهد شد.

فروزش گفت: از دولت می‌خواهم در برنامه پنجم توسعه تاکید بر بهسازی، اصلاح نظام اداری،‌کاهش تصدی‌های دولت، بهبود و بکارگیری مکانیزه نمودن روش‌های مورد عمل فراهم آوردن زمینه مشارکت بخش خصوصی و تعاونی در اداره امور و کمک به نهادهای مدنی را فراهم آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هر حاکمیتی به دنبال رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی است،‌ هرچند که دولت‌ها تلاش نمودند که رفاه عمومی را از طریق عدم وابستگی به درآمدهای نفتی ایجاد کنند؛ اما کاملاً موفق نبودند، خطر اصلی آن است که راهکار‌های دیگر از درآمد مکانیزم توسعه منابع غیرنفتی به دست آوریم و حال آن که اگر این روند کنونی در صنعت نفت کشور ادامه یابد در آینده نزدیک ایران وارد کننده  نفت خواهد شد.

وی یادآور شد: در چهار سال گذشته تولید نفت خام در ایران رو به کاهش است؛ با ادامه روند افزایش مصرف داخلی، ایران در کمتراز یک دهه به وارد کننده نفت تبدیل می‌شود.

فروزش به گزارش‌های بانک مرکزی پرداخت و افزود: براساس گزارش بانک مرکزی متوسط تولید نفت از 1/4 میلیون بشکه در روز در سال 1384 به حدود 9/3 میلیون بشکه در روز در سال 1387 کاهش یافته است.

وی افزود: میزان صادرات نفت از 6/2 میلیون بشکه در روز در سال 84 به 3/2 میلیون بشکه کاهش یافته این کاهش نسبت به سال بیش از پیش از 8 درصد بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet