هدر موبایل
1399/04/30 08:46:37
سرویس اجتماعی
پاکمهر:

بی‌تفاوتی دولت در اجرای پروژه‌ها وضعیت اشتغال خراسان شمالی را به مرز هشدار رساند/تمام پروژه‌های بزرگ این استان در حد کلنگ‌زنی روسای دولت باقی ماند

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس یازدهم، با انتقاد از نوع نگاه دولتمردان به پروژه‌های بزرگ این استان که تنها در حد کلنگ‌زنی توسط روسای جمهور باقی مانده‌اند از آن تحت عنوان عاملی برای ایجاد وضعیت هشدار در حوزه اشتغال این منطقه یاد کرد.
بی‌تفاوتی دولت در اجرای پروژه‌ها وضعیت اشتغال خراسان شمالی را به مرز هشدار رساند/تمام پروژه‌های بزرگ این استان در حد کلنگ‌زنی روسای دولت باقی ماند رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس یازدهم، با انتقاد از نوع نگاه دولتمردان به پروژه‌های بزرگ این استان که تنها در حد کلنگ‌زنی توسط روسای جمهور باقی مانده‌اند از آن تحت عنوان عاملی برای ایجاد وضعیت هشدار در حوزه اشتغال این منطقه یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104450915223.jpg بی‌تفاوتی,دولت,در,اجرای,پروژه‌ها,وضعیت,اشتغال,خراسان,شمالی,را,به,مرز,هشدار,رساند/تمام,پروژه‌های,بزرگ,این,استان,در,حد,کلنگ‌زنی,روسای,دولت,باقی,ماند Icana

سید محمد پاکمهر در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه استان خراسان شمالی از نظر اشتغال در وضعیت هشدار قرار گرفته است، گفت: اولویت اول خراسان شمالی در زمینه اشتغال در سند چشم‌انداز کشاورزی است و بیش از 60 درصد مردم این استان از این طریق امرار معاش می‌کنند و 45 درصد سهم اشتغال خراسان شمالی را کشاورزی دربرمی‌گیرد که میانگین کشوری حدود 27 درصد است.

سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت موتور محرک اقتصاد در خراسان شمالی می‌شود

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گردشگری، صنایع و سایر مشاغل سهم محدودی از حوزه اشتغال را در این استان به خود اختصاص داده‌اند و برغم بهره‌مندی از چند صنعت مادر اعم از پتروشیمی، سیمان، فولاد گستر و کارخانه آلومینای جاجم اما متاسفانه به دلیل عدم سرمایه‌گذاری سهم این صنایع از اشتغال بسیار ناچیز است که می‌طلبد دولت و وزارتخانه‌های مربوطه در این زمینه به جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی بپردازند.

کلنگ‌زنی تنها عنایت روسای جمهور به پروژه‌های بزرگ خراسان شمالی بوده است

وی با بیان اینکه وقتی برای رونق صنایع موجود در خراسان شمالی سرمایه‌گذاری شود، زمینه ایجاد شغل به ویژه برای جوانان و ارتقا فضای کسب و کار در این استان فراهم می‌شود، تصریح کرد: در این استان تعداد زیادی از پروژه‌های بزرگ در سفرهای ریاست جمهوری به این منطقه کلنگ‌زنی شده‌اند، اما به مرحله اجرا نرسیده و متوقف شدند، کما اینکه فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان که یکی از مطالبات جدی مسئولان استان بود در سفر اول آقای روحانی به این استان کلنگ‌زنی شد، اما در سفر دوم وی حتی بدان اشاره هم نشده و دولت نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بود که خود یک زنگ هشدار است.

پاکمهر اظهار کرد: پروژه راه آهن گلستان-خراسان شمالی-بجنورد- مشهد نیز در دولت‌ آقای احمدی‌نژاد کلنگ‌زنی شد، اما حتی در این دوره از دولت برای اجرای آن نیز اقدامی صورت نگرفت. همچنین پالایشگاه نفت کالیمانی هم در حد کلنگ‌زنی باقی ماند.

وی افزود: کارخانه سیمان سمنگان نیز که عملیاتی شد تنها 45 درصد از آن اجرا شد و 15 سال است که اجرای این پروژه متوقف شده است، بنابراین می‌توان گفت که نوع نگاه دولتمردان به پروژه‌های این منطقه باعث ایجاد وضعیت هشدار در حوزه اشتغال شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه دولت باید همت خود در حوزه اشتغالزایی را در خراسان شمالی نشان دهد، یادآور شد: متاسفانه خام‌فروشی در استان خراسان شمالی بسیار زیاد است، کما اینکه ذخایر معادن سنگ این استان برای ساخت و ساز به استان‌های دیگر منتقل می‌شود. همچنین در حوزه تولید گوشت هم دام‌ها به صورت زنده به سایر استان‌ها فروخته می‌شوند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تولید شیر به دلیل آمار بالای دام در این استان فراوان است، اما به استان‌های دیگر فروخته می‌شود و در داخل استان به سایر فرآورده‌های حاصل از شیر تبدیل نمی‌شود. بنابراین طبیعی است انتظاراتی که در حوزه کارآفرینی داریم، محقق نشود و وضعیت اشتغال به مرز هشدار برسد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet