هدر موبایل
1399/04/29 18:51:03
سرویس اقتصادی
شریعتی خبر داد

پیشنهاد تشکیل وزارت انرژی در کمیسیون انرژی بررسی شد

سخنگو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مهمترین دلیل کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای تشکیل وزارت انرژی، عدم هماهنگی میان تصمیمات مختلف است چراکه مانع از مدیریت بهینه مسئله انرژی شده است.
پیشنهاد تشکیل وزارت انرژی در کمیسیون انرژی بررسی شد سخنگو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مهمترین دلیل کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای تشکیل وزارت انرژی، عدم هماهنگی میان تصمیمات مختلف است چراکه مانع از مدیریت بهینه مسئله انرژی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106849345872.jpg پیشنهاد,تشکیل,وزارت,انرژی,در,کمیسیون,انرژی,بررسی,شد Icana

مالک شریعتی نیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 29 تیرماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های مجلس جهت ارائه گزارش مطالعات این مرکز در حوزه بخش نفت و گاز اشاره کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضرورت تشکیل وزارتخانه انرژی به منظور هماهنگی بیشتر میان مجموعه مدیریتی، راه‌های تامین منابع داخلی صنعت نفت از طریق بورس، اصلاح قانون هدفمندی یارانه‌ها و تامین مالی از داخل برای پروژه‌های گازی، افزایش استفاده از دانش فنی و شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های نفتی، نظارت دقیق در اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف و نظارت دقیق بر اجرای قانون مدیریت سوخت و گسترش حمل و نقل عمومی، اجرای دقیق بر نظارت قانون پتروپالایشگاه‌ها در داخل، و... ازجمله مباحث مطرح شده از سوی کارشناس مرکز پژوهش‌ها بود.

سخنگو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه گزارش مرکز پژوهش‌ها پیرامون ضرورت تشکیل وزارتخانه انرژی مبحثی چالش‌برانگیز در کمیسیون بود، افزود: مهمترین دلیل کارشناس مرکز پژوهش‌ها برای تشکیل وزارت انرژی، عدم هماهنگی میان تصمیمات مختلف است چراکه مانع از مدیریت بهینه مسئله انرژی شده، همچنین با وجود ایجاد شورای عالی انرژی از زمان برنامه سوم توسعه اما در عمل این شورا شکست خورده است.

به گفته وی با توجه به انتقادهای نمایندگان به برخی از این موضوعات مطروحه، مقرر شد؛ مباحث مجددا بررسی شده و در کمیسیون مورد بحث و برسی قرار گیرد./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet