هدر موبایل
1399/04/29 19:08:30
سرویس اقتصادی
فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

استراتژی و نقشه راه تولید مس کشور تا 1410 تدوین شده است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه صادرات مس می تواند جایگزین نفت شود می گوید براساس گزارش مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران استراتژی و نقشه راه مس کشور تا ۱۴۱۰ تدوین شده است.
استراتژی و نقشه راه تولید مس کشور تا 1410 تدوین شده است سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه صادرات مس می تواند جایگزین نفت شود می گوید براساس گزارش مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران استراتژی و نقشه راه مس کشور تا 1410 تدوین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101127040766.jpg استراتژی,و,نقشه,راه,تولید,مس,کشور,تا,1410,تدوین,شده,است Icana

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه 29 تیرماه) کمیسیون متبوعش به حضور سعید محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مس یکی از مواد معدنی اصلی کشور است که اهمیت ویژه ای در اقتصاد دنیا و ایران دارد، افزود: در حال حاضر تولید و واردات مس در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران توضیحاتی از ظرفیت مس کشور و تاثیر آن در اقتصاد ایران و جهان ارائه کرد، ادامه داد: از آنجایی که مصرف مس در تولید خودروهای الکترونیکی بسیار است، توجه به تامین این محصول می تواند تاثیر شگرفی در اقتصاد داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه گزارشی از تاثیر کرونا بر میزان تولید مس، ذخایر، استخراج های جدید ارائه شد، اضافه کرد: به گفته وی استراتژی و نقشه راه مس کشور تا 1410 تدوین شده است و می توان صادرات این محصول را جایگزین نفت کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح محورهای بررسی شده با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در کمیسیون متبوعش، تصریح کرد: گزارشی از فعالیت 30 ساله قرارگاه، تلاش های انجام گرفته برای ایرانی سازی، ملزومات پروژه‌های های- تک و اقدامات انجام گرفته در حوزه های راه‌سازی، خط ریل، تونل‌ها، مهار آب، محرومیت زدایی و... ارائه شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet