هدر موبایل
1399/04/30 19:57:00
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به تعهدات برجامی قاره سبز:

اروپا بدنبال کاهش فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران باشد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد کاهش فشار حداکثری ایالات متحده علیه کشورمان از اهداف برجام بشمار می رفت که اروپایی ها باید به آن عمل کنند.
اروپا بدنبال کاهش فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران باشد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد کاهش فشار حداکثری ایالات متحده علیه کشورمان از اهداف برجام بشمار می رفت که اروپایی ها باید به آن عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg اروپا,بدنبال,کاهش,فشار,حداکثری,واشنگتن,علیه,تهران,باشد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اهمیت پایبندی سه کشور اروپایی به تعهدات بین المللی‌شان در راستای حفظ توافقنامه برجام، گفت: مسئولان کشورهای اروپایی حاضر در برجام قول دادند که تحریم ها علیه تهران برداشته می شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین اروپایی ها به صراحت در توافقنامه اعلام کردند که اگر کشوری به طور یکجانبه از برجام خارج شوند، سازوکار احقاق حقوق وجود دارد اما واقعیت امروزه شکل دیگری دارد.

وی با بیان اینکه کاهش فشار حداکثری ایالات متحده علیه کشورمان از دیگر اهداف برجام بشمار می رفت، ادامه داد: متاسفانه با روی کار آمدن ترامپ توافقنامه دچار خدشه جدی شد و در واقع برنامه جامع اقدام مشترک مُرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در این راستا، افزود: در واقع اروپایی ها جرات بهره گیری از مکانیزم شکایت و احقاق حقوق علیه ایالات متحده را ندارند زیرا می دانند به ضررشان تمام خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی ها برای انعقاد توافقنامه دروغ بزرگی به افکار عمومی دنیا گفتند، خاطرنشان کرد: بر این اساس امروزه مشاهده می شود که به تعهداتشان پایبند نیستند؛ در این بین گاهی موضع گیری های ضدایرانی نیز اتخاذ می کنند که امری قابل تامل است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet