خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/31 12:49:59
سرویس اقتصادی
ساداتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:

امنیت غذایی اولویت اول کشور است/ انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود، لازم است تا تعاونی‌ها و افراد مختلف به عرصه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی ورود کنند.
امنیت غذایی اولویت اول کشور است/ انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود، لازم است تا تعاونی‌ها و افراد مختلف به عرصه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی ورود کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101139229529.jpg امنیت,غذایی,اولویت,اول,کشور,است/,انحصار,در,واردات,نهاده‌های,دامی,باید,شکسته,شود Icana

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشریح نشست امروز ( سه شنبه 31 تیرماه)کمیسیون، گفت: نشست امروز در خصوص تخصیص ارز واردات نهاده‌های کشاورزی و دامی و بررسی مشکلات این حوزه بود، نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در این جلسه حضور داشتند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه تخصیص ارز واردات نهاده‌های کشاورزی و دامی نواقصی در عملکرد وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی وجود دارد، ادامه داد: مقرر شد کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی بر واردات نهاده‌های دامی تا رفع کامل مشکلات نظارت داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در تکمیل ذخایر استراتژیک خود سرعت بیشتر به خرج دهد و میزان ثبت سفارش واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی را به دقت رصد کند، عنوان کرد: اطلاعات واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی باید به صورت مرتب به دو کمیته مربوطه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اعلام شود تا با ابزارهای خود نظارت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید موضوع امنیت غذایی را در اولویت خود قرار دهد، تصریح کرد: مقرر شد بانک مرکزی در تخصیص ارز واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی سرعت عمل بیشتری داشته باشد و ارزهای مرغوب در اختیار واردکنندگان این حوزه قرار دهد.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه واردات نهاده‌های باید بازگردانده شود زیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه اولویت بندی این موضوعات به خوبی عمل نکرده است، ادامه داد: لازم است وزارت جهاد کشاورزی در خصوص خودکفایی در تولید نهاده‌های دامی برنامه ویژه‌ای را تدوین و در دستور کار خود قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شد با اتکا به شرایط داخلی تغییر 10 تا 15درصدی در جیره غذایی خوراک دام مورد بررسی قرار بگیرد، عنوان کرد: انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود و هیچ کس با رقابت سالم مشکل ندارد، لازم است تا تعاونی‌ها و افراد مختلف به عرصه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی ورود کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در این نشست تاکید شد تا به ازای صادرات محصولات کشاورزی به صادرکنندگان اجازه واردات نهاده‌های دامی داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet