خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/31 15:48:48
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

عرضه در بازار بورس عامل گرانی مصالح ساختمانی؛ تأمین مصالح برای سازندگان در اولویت قرار دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از دلایل افزایش چند برابری مصالح ساختمانی، عرصه این محصولات در بازار بورس است، متأسفانه در شرایط کنونی حباب موجود در بازار بورس، در روند قیمت گذاری مصالح ساختمانی در این بازار نیز تأثیر گذاشته است.
عرضه در بازار بورس عامل گرانی مصالح ساختمانی؛ تأمین مصالح برای سازندگان در اولویت قرار دارد رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از دلایل افزایش چند برابری مصالح ساختمانی، عرصه این محصولات در بازار بورس است، متأسفانه در شرایط کنونی حباب موجود در بازار بورس، در روند قیمت گذاری مصالح ساختمانی در این بازار نیز تأثیر گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105074452472.jpg عرضه,در,بازار,بورس,عامل,گرانی,مصالح,ساختمانی؛,تأمین,مصالح,برای,سازندگان,در,اولویت,قرار,دارد Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر، گفت: متأسفانه در ماه های اخیر قیمت مصالح ساختمانی به میزان چشمگیری افزایش یافته و این مسئله نگرانی بسیاری را برای سازندگان ایجاد کرده است.

مصالح ساختمانی

عرضه در بازار بورس عامل گرانی مصالح ساختمانی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از دلایل افزایش چند برابری مصالح ساختمانی، عرصه این محصولات در بازار بورس است، متأسفانه در شرایط کنونی حباب موجود در بازار بورس، در روند قیمت گذاری مصالح ساختمانی در این بازار نیز تأثیرگذاشته است و این مسئله موجب افزایش قیمت ها در این بخش شده است.

برنامه مجلس برای عدم عرضه مصالح ساختمانی در بازار بورس

وی از برنامه مجلس برای عدم عرضه مصالح ساختمانی در بازار بورس خبر داد و گفت: ما به دنبال آن هستیم که اولویت عرضه مصالح برای بخش تولید مسکن باشد، حال باقی مانده محصولات را می توان در بورس به متقاضایان عرضه کرد.

رضایی کوچی افزود: در شرایط کنونی هیچ کدام از وزارتخانه های راه و شهرسازی، صمت و اقتصاد زیر بار افزایش قیمت مصالح ساختمانی نمی روند و قیمت مصالح روز به روز در حال افزایش است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین برای کنترل بازار مصالح ساختمانی، باید صادرات این محصولات محدود شود، زیرا بازار داخلی در این شرایط با کمبود مواجه است، بنابر این اولویت وزارتخانه باید نخست تأمین مصالح برای بازار داخلی باشد و سپس به فکر صادرات یا عرضه آن در بورس بیافتند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: مجلس نسبت به وضعیت بازار مصالح ساختمانی به وزارت صنعت، معدن و تجارت نقد دارد و این مسئله باید مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet