خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/04/31 15:47:55
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش:

بیش از  60 درصد از خروجی‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‎‌شوند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای اعتلای آموزش های مهارتی به کار خواهیم بست، گفت: بیش از  ۶۰ درصد از خروجی‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‎‌شوند.
بیش از  60 درصد از خروجی‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‎‌شوند رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای اعتلای آموزش های مهارتی به کار خواهیم بست، گفت: بیش از  60 درصد از خروجی‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‎‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104740778127.jpg بیش,از ,60,درصد,از,خروجی‌های,دانشگاه‌های,فنی,و,حرفه‌ای,وارد,بازار,کار,می‎‌شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، علیرضا منادی سفیدان در  نشست کارگروه تخصصی راهبری و هماهنگی در سیاست گذاری شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی که امروز با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد درباره برنامه‌های این کمیسیون در راستای تقویت آموزش‌های مهارتی، گفت: در سال جهش تولید و به توصیه مقام معظم رهبری، کمیسیون آموزش نسبت به سال های گذشته در بحث مهارت ورود جدی تری خواهد داشت در همین راستا در هفته مهارت و کارآفرینی اولین جلسه خارج از مجلس کمیسیون آموزش و تحقیقات در محل دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام اعضای شورای عالی مهارت در این جلسه حضور دارند و به بیان چالش‌های این حوزه می پردازند و تمام نمایندگان و اعضای این شورا تمام تلاش خود را برای شناسایی چالش ها و جلوگیری از  مسائلی که مانع رشد و اعتلای مهارت آموزی در کشور می شود به کار خواهند بست.

منادی سفیدان افزود: برنامه پنج ساله ششم توسعه نیز نگاه 50 درصدی به توسعه آموزش مهارتی در آموزش و پرورش دارد که باید عملیاتی کنیم. قانون نظام جامع آموزش مهارت و تربیت فنی و حرفه‌ای سال 96 تصویب و در سال 97 عملیاتی شده است این شورا با ریاست معاون اول رئیس جمهور به فعالیت می‌پردازد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:  هر ایرانی باید مهارت داشته باشد ۲۳ میلیون خانواده در کشور داریم و خانواده اولین محل آموزش مهارت در زندگی است در مدرسه بخش دیگری از مهارت ها آموزش داده می شود اما آن مهارتی که جوانان را به سمت کار برده و اشتغال ایجاد کند مهارتی است که بایستی در مجموعه های فنی و حرفه ای کسب کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تمام سعی بنده و همکارانم در مجلس بر این است تا بحث آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در کشور اوج بگیرد، گفت:  باید تلاش کنیم بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای  افزایش پیدا کند چرا که بیش از  60 درصد از خروجی‌های این دانشگاه  وارد بازار کار شده و مشکل اشتغال ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet