روز مجلس
1399/04/31 18:31:12
سرویس سیاسی
ذوالنوری در توضیح نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور معاون برون مرزی صدا و سیما:

مجلس پیگیر تقویت بنیه رسانه‌ای کشور/ ضرورت فعالیت شبکه های برون مرزی غیرقابل انکار است

رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری شبکه‌های برون مرزی به عنوان بارزترین عرصه دیپلماسی عمومی ایران در خنثی کردن توطئه دشمنان، گفت: مجلس پیگیر تقویت بنیه رسانه‌ای کشور است.
مجلس پیگیر تقویت بنیه رسانه‌ای کشور/ ضرورت فعالیت شبکه های برون مرزی غیرقابل انکار است رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری شبکه‌های برون مرزی به عنوان بارزترین عرصه دیپلماسی عمومی ایران در خنثی کردن توطئه دشمنان، گفت: مجلس پیگیر تقویت بنیه رسانه‌ای کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104076781342.jpg مجلس,پیگیر,تقویت,بنیه,رسانه‌ای,کشور/,ضرورت,فعالیت,شبکه,های,برون,مرزی,غیرقابل,انکار,است Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح نشست امروز عصر (سه‌شنبه 31 تیر) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور معاون برون مرزی صدا و سیما در این جلسه، گفت: امروز تلاش برون مرزی صدا و سیما به عنوان بارزترین عرصه دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران در خنثی کردن تلاش بیگانگان، دشمنی با ملت ایران و رساندن فرهنگ و پیام ملت به گوش دنیا محسوب می‌شود بنابراین امروز که تمام غول رسانه‌ای دنیا برای تغییر افکار عمومی، سبک زندگی و خصومت با ملت ایران بسیج شدند، تلاش برون مرزی صدا و سیما باید تقویت شود.

شبکه‌های برون مرزی باید هدف تامین منافع ملی را دنبال کنند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد مجلس یازدهم تقویت صدا و سیما است، افزود: کمیسیون امنیت ملی نتیجه تلاش‌های رسانه‌ای دشمن را اقدامات امنیتی می‌داند لذا نگاه ما به این موضوع، بدون توجه به مسائل امنیتی نیست بنابراین کمیسیون پیش قدم شده و در این زمینه ورود پیدا کرده است.

ذوالنوری با اشاره به تلاش و تاثیرگذاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا در شرایطی که دنیا برای شبکه‌های مختلف میلیارد دلار هزینه می‌کند، در حد بضاعت و امکانات مالی کشور بتوانیم به تقویت بنیه رسانه‌ای کمک کنیم تا معاونت برون مرزی و شبکه‌های زیر مجموعه آن رسالت و ماموریت مهم خود در حوزه تامین منافع ملی و کمک به مردم را انجام دهند.

درخواست جبلی از مجلس برای جبران کمبود اعتبارت و نیروی انسانی متخصص شبکه‌های برون مرزی

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با اشاره به این نشست، گفت: جلسه با دعوت از پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما برگزار شد و به بررسی عملکرد شبکه‌های برون مرزی اختصاص پیدا کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: معاون برون مرزی صدا و سیما با ارایه گزارش به این موضوع اشاره داشت که برای تبیین مسائل بین المللی، مقابله با سیاه نمایی دشمن، تبیین رشد و پیشرفت انقلاب، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی،  ضرورت فعالیت شبکه های برون مرزی موضوعی غیرقابل انکار است.

وی یادآور شد: در این جلسه به بررسی چالش‌های شبکه‌های برون مرزی در محیط پر رقابت بین المللی هم پرداخته شد. علاوه بر این ممعاون برون مرزی صدا و سیما موضوع کمبودهای این سازمان در بخش اعتبارت و نیروی انسانی متخصص را متذکر شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعضای حاضر در جلسه نیز بر ضرورت فعالیت دقیق و هدفمند بخش‌های برون مرزی صدا و سیما تاکید کردند و ضمن اعلام حمات از فعالیت شبکه های برون مرزی بر پیشبرد پیام انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی صحه گذاشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet