هدر موبایل
1399/04/31 19:18:19
سرویس اجتماعی
بابایی کارنامی خبر داد

حضور روسای سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در مجلس

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، از  حضور روسای سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
حضور روسای سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در مجلس سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، از  حضور روسای سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106359551754.jpg حضور,روسای,سازمان,بسیج,سازندگی,و,کمیته,امداد,امام,خمینی,(ره),در,مجلس Icana

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات دستورکار نشست نوبت عصر کمیسیون اجتماعی که امروز (سه شنبه 31 تیرماه) برگزار شد، گفت: در این نشست که با حضور رییس سازمان بسیج سازندگی برگزار شد مباحثی پیرامون نقش بسیج و گروه‌های جهادی در محرومیت‌زدایی در مناطق محروم با اولویت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر مطرح شد که در کنار دولت و کارگزاران نظام انجام می‌دهند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشتغالزایی و سازندگی در مناطق محروم از دیگر موضوعاتی بود که پیرامون نحوه عملکرد سازمان بسیج سازندگی مطرح شد که برای تسهیل روند فعالیتشان با خلاء قانونی مواجه هستند، بنابراین قرار بر این شد مجلس از بسیج به عنوان یک رکن اثرگذار به ویژه در حوزه اشتغالزایی حمایت کند.

وی تصریح کرد: قرار بر این شد که سازمان بسیج سازندگی پیشنهاداتی را در قالب گزارش به کمیسیون اجتماعی ارائه دهد که بتوانیم از آنها و گروه‌های جهادی حمایت کنیم تا با رویکرد جوانگرایی در تمام عرصه‌ها اعم از اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ....به فعالیت بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: توانمندسازی گروه‌های هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) از دیگر موضوعات مورد بررسی در این نشست بود که در خصوص آن به نحوه پرداخت سرانه حمایتی به اقشار آسیب‌پذیر با اولویت زنان بدسرپرست اشاره شد و مسئولان این کمیته از مجلس خواستند از آنها در جهت تامین اعتبارات لازم برای اشتغالزایی به ویژه  در رابطه با مشاغل خانگی حمایت کنند، همچنین  ردیفی را برای حمایت از صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد امام خمینی(ره) در بودجه سنواتی لحاظ کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد:  در این نشست رییس سازمان بسیج سازندگی و رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به همراه معاونانشان حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet